Výsledkem bude realizace vzdělávacích materiálů, příprava vyučovaného předmětu zaměřeného na loveckou turistiku a spuštění webové platformy pro profesionály či zájemce o loveckou turistiku. Na závěr projektu bude pro studenty organizována letní škola pro sdílení příkladů dobré praxe přímo v terénu.
SHUNTDIEM, jak zní zkrácený název projektu, navazuje na dříve realizovaný projekt HUNTOUR a je naprosto unikátní ve svém oboru. Žádný jiný projekt se v současné době této problematice v prostoru Evropské unie nevěnuje.
„Mám velkou radost, že se nám podařilo opět uspět v obrovské konkurenci projektových návrhů a můžeme tak navázat na aktivity našeho úspěšného projektu HUNTOUR a dále je rozvíjet. SHUNTDIEM je jedinečný v tom, že vytvoří partnerství mezi studenty, akademiky, veřejnými a soukromými subjekty hned ze čtyř evropských zemí s využitím digitálních nástrojů,“ uvedla hlavní řešitelka projektu za Fakultu lesnickou a dřevařskou ČZU doktorka Markéta Kalábová.
Do projektu je kromě Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze zapojena ještě srbská Přírodovědecká fakulta Univerzity v Novém Sadu, Zemědělská fakulta chorvatské Univerzity v Záhřebu a Škola lesnictví a přírodního prostředí Univerzity v řecké Soluni.
Díky projektu bude možné přilákat pozornost cílových skupin k tématu lovecké turistiky v Evropě, zvyšovat povědomí o jejím významu a rozvíjet pozitivnější a udržitelnější představy o myslivosti v myslích zejména mladých lidí. Řešitelé si kladou za cíl zlepšit úroveň znalostí a dovedností v oblasti lovecké turistiky zejména s důrazem na měnící se podmínky, které přináší současná globální změna, zajistit strategický rozvoj této oblasti a zároveň zvýšit mezinárodní spolupráci a s tím související jazykové schopnosti studentů a dalších zainteresovaných stran.
V rámci projektu se budou konat rozličné vzdělávací workshopy pro odborníky, ale i širší veřejnosti v každé ze zapojených zemí. Hlavními výstupy budou předmět o lovecké turistice, který se bude vyučovat současně na všech čtyřech partnerských univerzitách s využitím digitálních nástrojů, a webová platforma pro zájemce o loveckou turistiku či provozovatele honiteb, kteří poplatkové lovy nabízí nebo by o to měli zájem.
Dalším produktem bude doplněný a digitalizovaný vícejazyčný slovník z oboru lovecké turistiky, jenž vznikl již v rámci dříve realizovaném projektu HUNTOUR. Studenti a akademici ze všech čtyř univerzit budou mít rovněž možnost se potkat během společné letní školy zaměřené na praktický experimentální přístup k loveckému cestovnímu ruchu.
Projekt je schválen na tři roky, spolufinancovaný je z programu Erasmus+ z výzvy zaměřené na rozvoj tzv. Kooperativních partnerství. Koordinátorem je Česká zemědělská univerzita v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská. Ačkoliv byl projekt oficiálně zahájen již v září, celý tým se poprvé fyzicky setkal až v polovině listopadu na zahajovacím meetingu v Praze. „Velmi mě těší, že potkávám jak známé tváře, tak nováčky, se kterými budeme spolupracovat na projektu poprvé. Z nadšení všech kolegů je zřejmé, že se na projekt těší, což je důležitý předpoklad úspěšné realizace,“ uvedl manažer projektu inženýr Martin Čabrada.
Podobné články
Giving Tuesday, první úterý po Dni díkůvzdání, patří už více než deset let všem, kteří vnímají pomoc druhým jako dar. Tradice svátku štědrosti vznikla jako protipól oslavy konzumu a nákupního šílenství, jíž je Black Friday. Česká zemědělská univerzita v Praze
Pražští vysokoškoláci byli v listopadových dnech roku 1989 roznětkou procesu změn, které vešly do dějin jako sametová revoluce. Byli jejím symbolem a také těmi, kteří nehodlali ustoupit brutalitě totalitního režimu a spolu se svými pedagogy vynaložili veškeré úsilí a invenci,