Projednávaly se také zkušenosti s implementací nových kritérií habilitačních a jmenovacích řízení a průběh doktorského studia, a to zejména s ohledem na odlišnosti na jednotlivých součástech ČZU. Mezinárodní vědecká rada je zřízena jakožto poradní orgán rektora České zemědělské univerzity v Praze a Rady pro vnitřní hodnocení pro posuzování strategických cílů, vize a poslání ČZU zejména v oblasti vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností a hodnocení jejich kvality.
„Diskuse opět přinesla mnoho podnětů a cenných nápadů, které pramení ze širokého mezinárodního přehledu a manažerských zkušeností členů Mezinárodní vědecké rady. Členové rady si stanovili několik témat, která chtějí v blízké budoucnosti s vedením ČZU a jednotlivými grémii univerzity dále rozvíjet. Taktéž byl oceněn výrazný posun ČZU v několika posledních letech v mezinárodních žebříčcích hodnotících vysoké školy,“ shrnuje průběh zasedání prof. Petr Valášek, prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti.
Podobné články
Ve dnech 10. a 11. dubna 2025 se na České zemědělské univerzitě v Praze uskutečnil 12. ročník Konference akademických senátorek a senátorů (KAS), kterou pořádala Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ve spolupráci s ČZU. Setkání přilákalo více než
Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze vnímá závažnost situace týkající se studentky doktorského programu „Ochrana lesů a myslivost“, která byla na Slovensku odsouzena v souvislosti s nelegálním odstřelem chráněného živočicha.