Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Známe jména nejlepších sportovců České zemědělské univerzity za rok 2022

Královnou ankety o titul Nejlepší sportovec roku ČZU je již počtvrté biatlonistka Markéta Davidová. Ve vítězné trojici jí dělají společnost rychlostní kanoista Josef Dostál a veslařka Pavlína Flamíková. Nejúspěšnější sportovce čeká i letos finanční odměna a první pětici přijme v květnu k oficiálnímu předání cen rektor Petr Sklenička. Anketu vyhlašuje ČZU každý rok. Letos se do ní přihlásilo 33 sportujících studentů.

Čtyřnásobná držitelka titulu Nejlepší sportovkyně roku ČZU Markéta Davidová je bezesporu nejúspěšnější sportovkyní univerzity v jedenáctileté historii ankety. Pouze jednou ji z pomyslného trůnu sesadil vynikající veslař Josef Dostál. Vzhledem k tomu, že Markéta vloni ukončila studium druhého oboru na ČZU, je letošní triumf pravděpodobně i jejím posledním.

V roce 2022 dosáhla vynikajících výsledků na ZOH v Pekingu, kde obsadila čtvrté místo v závodu s hromadným startem a šesté místo v individuálním závodě. O medaili ji připravila až poslední rána při střelbě ve stoje. Výborné výsledky měla i v závodech světového poháru a je dlouhodobě nejlepší českou biatlonistkou.

„Markétě musíme poděkovat i za vzornou propagaci ČZU, kterou mnohokrát zmiňovala v různých rozhovorech pro celostátní média. Přejeme jí mnoho úspěchů v dalším osobním i sportovním životě,“ říká vedoucí Katedry tělesné výchovy ČZU Dušan Vavrla.

Letos druhý Josef Dostál (PEF) je vynikající český rychlostní kanoista. Vloni vybojoval titul mistra světa na neolympijské trati na 500 metrů a skončil pátý v závodě na 1000 metrů.

Třetí z vítězné trojice ankety, Pavlína Flamíková (FLD), obsadila na Mistrovství světa ve veslování sedmé místo v závodě dvojka bez kormidelníka a na Mistrovství Evropy byla ve stejném závodě osmá.

Lyžař Jan Zabystřan (FLD) v anketě skončil čtvrtý díky své loňské účasti na ZOH ve sjezdovém lyžování a v mnoha závodech světového i evropského poháru.

Pátý nejlepší sportovec, florbalista Ondřej Němeček (PEF), byl kapitánem české reprezentace na úspěšném Mistrovství světa, kde náš tým vybojoval stříbrné medaile. Současně byl zvolen do výběru All Stars tohoto šampionátu.

Ostatní sportovci první desítky jsou úspěšnými reprezentanty ČR ve svých sportovních odvětvích a patří jim všem obdiv za výsledky dosažené v roce 2022.

Lenka Prokopová

 

Výsledky ankety o nejlepšího sportovce roku ČZU za rok 2022
  1. Davidová Markéta biatlon (FAPPZ) – 108 b.
  2. Josef Dostál rychlostní kanoistika (PEF) – 99 b.
  3. Flamíková Pavlína veslování (FLD) – 67 b.
  4. Zabystřan Jan sjezdové lyžování (FLD) – 64 b.                   
  5. Němeček Ondřej florbal (PEF) – 61 b.
  6. Müller Vít atletika – 400 m překážek (TF) – 46 b.
  7. Sobíšek Tomáš rychlostní kanoistika (FŽP) – 36 b.
  8. Betlachová Eliška veslování (FAPPZ) – 34 b.
  9. Kozubek Matěj dálkové plavání (FŽP) – 31 b.
  10. Zapletal Mikuláš kanoistika – sjezd (PEF) – 26 b.
Zvláštní cena rektora pro nejlepšího handicapovaného sportovce: Žídek Jan (PEF) – beachvolejbal 

   

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content