Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Země živitelka se vydává na cestu udržitelnosti s tématy Precizní zemědělství, Environmentální význam zemědělství a Sociální zemědělství

Mezinárodní agrosalón Země živitelka startuje dnes, ve čtvrtek 24. srpna už podevětačtřicáté a v příštích šesti dnech nabídne to nejzajímavější z produkce moderního zemědělství 21. století. Prestižní přehlídka se řadí mezi nejvýznamnější zemědělské veletrhy v Evropě. Ani letos u toho nechybí Česká zemědělská univerzita, která tradičně seznamuje veřejnost se stěžejními tématy, jimiž se její vědci zabývají a jimiž přispívají k udržitelnému rozvoji nejen zemědělství, ale celé společnosti.

V roce 2022 se Země živitelky zúčastnilo více než 600 vystavovatelů z cca 19 zemí celého světa a návštěvnost byla 114 501. I ta letošní je hojná přes tropické teploty, které by spíše lákaly ke koupání. Největší a nejvýznamnější akce svého druhu a rozsahu je určena pro odbornou i laickou veřejnost zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory. Českobudějovický agrosalon propaguje i české potraviny.

Svůj stánek tu tradičně má Česká zemědělská univerzita. Princip udržitelnosti, letošní stěžejní témat agrosalonu, je pro tuto univerzitu zásadní a prostupuje všemi studijními programy, vědními obory a dalšími oblastmi její činnostmi. Proto je i letošní stánek ČZU koncipován v tomto duchu.

„Naši přední odborníci veřejnost seznámí se zásadami precizního zemědělství a vysvětlí, proč má takový význam environmentální dimenze zemědělství nebo adaptace na klimatickou změnu. O oblíbené smažené potemníky nebo pečivo z hmyzí moučky také nikdo nepřijde, na hmyz jako potravu budoucnosti a zdroj proteinů se zaručeně můžeme spolehnout,“ říká rektor univerzity Petr Sklenička.

Návštěvníci na Zemi živitelce najdou nejširší nabídku zemědělských oborů na jednom místě. Novinky z oblasti zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy i novinky v oblasti výzkumu a vzdělávání.

Jednotlivé obory jsou prezentovány napříč celým areálem. Zemědělské technice je věnována největší část výstavních ploch, na předvadišti probíhá atraktivní doprovodný program, v pavilonech D1 až D3 a v mobilních kotcích a boxech jsou ustájena hospodářská zvířata, pavilon T1 patří českým výrobcům nabízejícím kvalitní české potraviny, které je možné ochutnat i zakoupit za zvýhodněné ceny. Tradičně zde vystavují odborné organizace, státní instituce a zemědělské firmy, včetně expozic krajů České republiky. Všechny organizace, které jsou v pavilonu T1, poskytují odborné informace veřejnosti.

Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content