Projednávaly se také zkušenosti s implementací nových kritérií habilitačních a jmenovacích řízení a průběh doktorského studia, a to zejména s ohledem na odlišnosti na jednotlivých součástech ČZU. Mezinárodní vědecká rada je zřízena jakožto poradní orgán rektora České zemědělské univerzity v Praze a Rady pro vnitřní hodnocení pro posuzování strategických cílů, vize a poslání ČZU zejména v oblasti vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností a hodnocení jejich kvality.
„Diskuse opět přinesla mnoho podnětů a cenných nápadů, které pramení ze širokého mezinárodního přehledu a manažerských zkušeností členů Mezinárodní vědecké rady. Členové rady si stanovili několik témat, která chtějí v blízké budoucnosti s vedením ČZU a jednotlivými grémii univerzity dále rozvíjet. Taktéž byl oceněn výrazný posun ČZU v několika posledních letech v mezinárodních žebříčcích hodnotících vysoké školy,“ shrnuje průběh zasedání prof. Petr Valášek, prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti.
Podobné články
„Část mě stále leží v Praze,“ sdělil jeden z účastníků setkání absolventů v Řecku. Dojemná úvaha o tom, jak hluboce může jediný semestr v zahraničí ovlivnit celý život.
Institut vzdělávání a poradenství se ve dnech 18.–20. června 2025 podílel na organizaci mezinárodní konference International Conference Innovation in Engineering (ICIE 2025). ICIE je prestižní mezinárodní konferencí s dlouholetou tradicí, na jejíž organizaci se IVP podílí druhým rokem.