Svátek má

Aneta
17°C
Light Rain
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
17°C
Light Rain
Úterý
73.5634%
03:13
Min: 10°C
992
18:45
Max: 27°C
WSW 1 m/s

Ptáci versus skleněné nástrahy

Ptáci patří mezi velmi inteligentní tvory s dobře vyvinutým zrakem. Ne vždy se však dokážou vyvarovat střetu s nástrahami, které jim přichystal člověk. Nejčastější příčinou jejich tragického konce bývají nárazy do prosklených částí budov. Toto nebezpečí se bohužel nevyhýbá ani kampusu České zemědělské univerzity v Praze.

Existuje řada možností, jak nárazům předejít, zejména prostřednictvím správně vytvořených a umístěných polepů. Siluety dravců jsou v praxi bohužel naprosto neefektivní, naopak sítě menších bodů tvořící optickou bariéru ptáci registrují. Aby byla ochrana účinná, je nutné ji dělat komplexně a co nejprofesionálněji. Proto ČZU zahájila monitoring uhynulých ptáků v suchdolském kampusuZapojit se můžete i vy!
Nález mrtvého ptáka lze nahlásit prostřednictvím emailu vozabulova@fzp.czu.cz s připojenou fotografií, nebo lépe prostřednictvím krátkého online formuláře, který svým chytrým telefonem načtete pomocí QR kódu na letácích v areálu ČZU nebo vyplníte zde: https://arcg.is/1XXOOP0.

Získaná data umožní identifikovat nejkritičtější plochy v kampusu a pracovat na jejich zabezpečení. Děkujeme.
Více informací o problematice nárazu ptáků do skel naleznete také na stránkách České společnosti ornitologické https://www.birdlife.cz/ptaci-a-skla/.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content