Existuje řada možností, jak nárazům předejít, zejména prostřednictvím správně vytvořených a umístěných polepů. Siluety dravců jsou v praxi bohužel naprosto neefektivní, naopak sítě menších bodů tvořící optickou bariéru ptáci registrují. Aby byla ochrana účinná, je nutné ji dělat komplexně a co nejprofesionálněji. Proto ČZU zahájila monitoring uhynulých ptáků v suchdolském kampusu. Zapojit se můžete i vy!
Nález mrtvého ptáka lze nahlásit prostřednictvím emailu vozabulova@fzp.czu.cz s připojenou fotografií, nebo lépe prostřednictvím krátkého online formuláře, který svým chytrým telefonem načtete pomocí QR kódu na letácích v areálu ČZU nebo vyplníte zde: https://arcg.is/1XXOOP0.
Získaná data umožní identifikovat nejkritičtější plochy v kampusu a pracovat na jejich zabezpečení. Děkujeme.
Více informací o problematice nárazu ptáků do skel naleznete také na stránkách České společnosti ornitologické https://www.birdlife.cz/ptaci-a-skla/.

Podobné články
Projekt Lesodiverzita vznikl na Katedře ekologie lesa Fakulty lesnické a dřevařské na České zemědělské univerzitě v Praze a jak název napovídá, ubírá se především směrem k lesu a k jeho rozmanitosti. Konkrétně se cílí na biotopové stromy, které lze zanášet
Téměř každý den je oslavou důležitých milníků lidstva. Světový den mokřadů připadající na 2. února by však mezi oslavami neměl zapadnout. Mokřady v přírodě a krajině plní řadu nezastupitelných funkcí, ale také se přímo podílejí na obživě lidstva. Například rýže,