Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Zahradní slavnost pro akademiky z celého světa

První zářijová sobota přinesla milé překvapení zahraničním akademikům působícím na České zemědělské univerzitě a jejich rodinám. Univerzitní Welcome Center pro ně v suchdolské komunitní zahradě uspořádalo zahradní slavnost. Další z řady aktivit, jimiž se zaměstnanci centra snaží hostům z různých koutů světa zpříjemnit pobyt na ČZU a umožnit jim co nejlépe poznat Česko a jeho zvyky, se rozhodně vydařila.

Komunitní zahrada byla pro tuto příležitost vyzdobena barevnými balonky, květinami a vlajkami různých zemí, které podtrhovaly multikulturní charakter celé akce. Pro hosty byla nachystána pestrá nabídka špízů od vegetariánských a nevegetariánských až po ovocné. A samozřejmě nápoje a další občerstvení, jak se na zahradní slavnosti sluší.

Hosté tohoto symbolického loučení s létem připravili na oplátku tradiční jídla svých zemí. A tak tu nechyběla loubia (fazolové ledvinky) z Maroka, skořicové buchty z Ukrajiny, mercimek köftesi (čočkové kuličky) a börek z Turecka, smažený jitrocel a smažená ryba ze západní Afriky, arepa z Kolumbie, guacamole z Mexika, karamelový cheesecake a švestkový koláč z Česka, crostata z Itálie a kuře tandoori, mini bonda a mini dosa s kokosovým chutney a vaječné a zeleninové nudle z Indie.Všechno jídlo ugriloval manžel jedné z vědkyň Ismaili Yassine z Maroka. Rozmanitost pohoštění vyvolala nadšení a radost z možnosti okusit, jak chutnají jídla jiných zemí.

Jídlo nebylo to jediné, čím se na slavnosti pochlubili vyslanci různých kultur. Někteří se pokoušeli přítomné naučit lidové tance svých zemí. Nurhayat Aka a Dilara Arslan předvedli energické turecké lidové tance damat halayı a Ankara havası. Ranjodh Singh Arora ukázal, jak se tančí gudžarátský lidový tanec dandiya, který se tradičně provádí s holemi, ale ty lze nahradit i tleskáním. Mirka Perst a Martina Šlesingerová zůstaly věrné tradiční české polce. Do tance se zapojilo mnoho přítomných a všichni si to užívali se spontánním nadšením.

Hrály se deskové hry jako Ludo či Uno, a také pétanque, kroket a ping pong. Soutěž v pétanque dokonce vynesla těm nejšikovnějším i nějakou tu odměnu. Naši nejmladší badatelé si užívali obruče hula-hoop a dětské hřiště. Na závěr dostali všichni drobné dárky opatřené inspirativními citáty v angličtině i češtině. Všichni pak obtiskli svůj prst a vlajku své země na velký plakát, který bude viset v kanceláři Welcome centra. Bylo to pohodové odpoledne plné krásných zážitků.

Děkujeme všem za milou účast, výborné jídlo a skvělou náladu!

.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content