Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Za kouzlem Vánoc do kampusu České zemědělské univerzity

Advent se v kampusu České zemědělské univerzity ohlásil hned počátkem prosince vánočními trhy, které zpestřily workshopy zaměřené na výrobu „udržitelných“ dárků. Na děti tu ani letos nezapomněl svatý Mikuláš, přišel v doprovodu tří andělů a pekelníka. V těchto dnech tu provoněné záhony šalvěje a levandule nenajdeme, zato vůně jehličí vánočních stromků z univerzitního lesa ohlašuje blízkost Štědrého dne.

Vánoční trhy a dílny zpříjemnily studentům i zaměstnancům univerzity začátek adventu, ale nyní je čas myslet na praktické záležitosti. Například vánoční stromek je na prostranství před aulou možné zakoupit až do pátku 22. prosince, denně mezi 9. a 18. hodinou. Jsou tu k mání stromky z univerzitních lesů v okolí Kostelce nad Černými lesy a jak uvádí ředitel Lesů ČZU Zdeněk Macháček, jsou i cenově výhodnější než jinde. U nás je cenová hladina stromků nižší už proto, že máme velkou část stromků z lesních prořezávek. Snažíme se tak uvolnit místo dalším stromkům v porostu a zvýšit druhovou pestrost lesa. Těžíme smrky a ponecháváme buky a jedle. Stromek z takových prořezávek je pak velmi levný, jeho cena se pohybuje už od 250 korun,“ podotýká Zdeněk Macháček.

Spolu se stromkem si z kampusu můžeme odnést i štědrovečerního kapra z univerzitních rybníků v okolí Jevan. Zakoupit ho lze v relaci 129 Kč/kg od středy 20. do pátku 22. prosince mezi 10. a 17. hodinou. Na dárky je dobré myslet o něco dříve, a tak neprohloupil ten, kdo si na prosincových vánočních dílnách vlastnoručně vyrobil „udržitelný“ dárek z přírodních nebo recyklovaných materiálů. Třeba šumivé bomby, korálkového andílka, voskované ubrousky, olejové mini parfémy, svíčky, balzám na rty nebo jmenovky či ReTašku, to vše v režii Asociace studentů a Oddělení rozvoje a udržitelnosti.

Inspiraci na dárky na poslední chvíli také nabízí univerzitní obchůdek v menze, kde se v těchto dnech dveře netrhnou. Každý přece potřebuje nějakou tu drobnost pro příležitost předvánočních setkání s kolegy a spolužáky.

Tak krásné Vánoce!

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content