Svátek má

Dorota
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Vyšla nová kniha o loveckém střelectví

Téměř dvouletá práce má svůj výsledek. Vyšla dvojjazyčná odborná publikace Lovecké střelectví/The Art of Hunt Shooting. Podobná publikace v naší zemi ještě nikdy nevyšla a své si v ní najdou nejenom začínající střelci, ale i odborníci v oboru.

Nová odborná česko-anglická monografie byla vydaná jako limitovaná edice ve spolupráci Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze s vydavatelstvím DRUCKVO, spol. s r.o. V publikaci autoři postupují od obecného popisu problematiky loveckých palných zbraní a střeliva, zásad jejich použití a balistických zákonitostí střelby k popisu jejich účinků na živý cíl (zvěř), postavený jak na teoretických základech, tak na praktických zkušenostech. V závěru knihy najdou čtenáři také unikátní slovník odborných pojmů. Kniha je k dostání v Copycentru Fakulty lesnické a dřevařské ČZU nebo v nakladatelství Druckvo.

Mám velikou radost, že jsme vydání knihy nijak neuspěchali. Poslední měsíce jsme už jen ladili, korektorovali a snažili se vychytat všechny drobné chyby, které každou knihu provází. Nejvíce si ale cením toho, že se nám podařilo vytvořit skvěle fungující tým, složený z významných odborníků z praxe, z odborných firem, které vyrábí pomůcky používané k lovu, nebo celorepublikově působících prodejců, kteří řeší funkčnost produktů z pohledu praktického využití a požadavků uživatelů. I přesto, že s mnohými kolegy spolupracuji již řadu let na výuce našich studentů, tak toto byla pro nás všechny úplně nová zkušenost. Práce v takovémto týmu byla skutečně radost a soudě dle superlativních ohlasů kolegů při křtu knihy si troufám říct, že u jednoho společného díla to neskončí.“, říká autor knihy, docent Vlastimil Hart z Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze.

 

Hart, V.; Hanzal, V.; Helebrant, M.; Hlavačka, Z.; Jirkovský, R.; Kukla, M.; Matějka, O.; Petržela, M.; Snížek, T.; Vosátka, J. Lovecké střelectví/The Art of Hunt Shooting, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2021, 224 s., ISBN 978-80-213-3135-8

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content