Nová odborná česko-anglická monografie byla vydaná jako limitovaná edice ve spolupráci Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze s vydavatelstvím DRUCKVO, spol. s r.o. V publikaci autoři postupují od obecného popisu problematiky loveckých palných zbraní a střeliva, zásad jejich použití a balistických zákonitostí střelby k popisu jejich účinků na živý cíl (zvěř), postavený jak na teoretických základech, tak na praktických zkušenostech. V závěru knihy najdou čtenáři také unikátní slovník odborných pojmů. Kniha je k dostání v Copycentru Fakulty lesnické a dřevařské ČZU nebo v nakladatelství Druckvo.
„Mám velikou radost, že jsme vydání knihy nijak neuspěchali. Poslední měsíce jsme už jen ladili, korektorovali a snažili se vychytat všechny drobné chyby, které každou knihu provází. Nejvíce si ale cením toho, že se nám podařilo vytvořit skvěle fungující tým, složený z významných odborníků z praxe, z odborných firem, které vyrábí pomůcky používané k lovu, nebo celorepublikově působících prodejců, kteří řeší funkčnost produktů z pohledu praktického využití a požadavků uživatelů. I přesto, že s mnohými kolegy spolupracuji již řadu let na výuce našich studentů, tak toto byla pro nás všechny úplně nová zkušenost. Práce v takovémto týmu byla skutečně radost a soudě dle superlativních ohlasů kolegů při křtu knihy si troufám říct, že u jednoho společného díla to neskončí.“, říká autor knihy, docent Vlastimil Hart z Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze.
Hart, V.; Hanzal, V.; Helebrant, M.; Hlavačka, Z.; Jirkovský, R.; Kukla, M.; Matějka, O.; Petržela, M.; Snížek, T.; Vosátka, J. Lovecké střelectví/The Art of Hunt Shooting, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2021, 224 s., ISBN 978-80-213-3135-8

Podobné články
Kampus České zemědělské univerzity je tak rozmanitý, že tu můžeme narazit na ledajaké překvapení. Všechna nějak souvisejí s výukou budoucích rostlinářů, potravinářů, ekologů a ochranářů, zemědělských ekonomů či techniků. A také specialistů na tropické zemědělství, pro které je ideálním trenažérem
Evropská unie investuje miliardy eur do zmírňování klimatické krize, přičemž se jí však nedaří chránit nejstarší lesy kontinentu, které představují obrovské úložiště uhlíku. Staré lesy mají mimořádný význam pro biologickou rozmanitost a ochranu klimatu v Evropě, přesto jsou stále vzácnější.