Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Veletrh pracovních příležitostí, pomocník každého studenta

Se začátkem letního semestru je na České zemědělské univerzitě tradičně spojen Veletrh pracovních příležitostí. Ve čtvrtek 22. února 2024 proběhne hned na třech místech kampusu: v Kruhové hale a v budovách Provozně ekonomické fakulty a Technické fakulty. Všude tam studenti narazí na vystavovatele, své potenciální zaměstnavatele po ukončení studia na ČZU.

„Pro studenty je to skvělá příležitost podívat se, jaký svět je může čekat po škole, domluvit si stáž či najít spolupráci pro závěrečnou práci. Jak pravil klasik: Nikdy nevíte, co ochutnáte,“ zve na veletrh vedoucí Kariérního centra ČZU Přemysl Gubáni.

Co mohou studenti udělat pro to, aby pro ně tato akce byla přínosem? Rozhodně je dobré se připravit, a k tomu mohou dobře posloužit workshopy Kariérního centra. První se konal v online  formě již 15. února, druhý 20. února pod názvem Jak se hledá práce na veletrhu.

A které společnosti budou letos studentům na Veletrhu pracovních příležitostí k dispozici?

Téma propojení businessu a sustainability v praxi zde bude prezentovat IKEA. Protože podle jejích expertů každý kousek, který máme doma, dostal péči sustainability specialisty z IKEA. Svoji potravinářskou sekci představí Ministerstvo zemědělství. EURES studentům nabídne možnosti práce v zahraničí. Talentpools letos přichází s dilematem Startup, nebo korporát? Toť hamletovská otázka, na kterou musí každý student dříve nebo později hledat odpověď. CzechUS poradí, jak získat zkušenosti, projet USA a ještě k tomu si něco vydělat. Jde to například s osvědčeným Work&Travel programem.

Actum Digitals vysvětlí, že consulting nemusí být nutně jen pro absolventy PEF – oblasti AI, nefinanční reporting (ESG) a práce datového analytika. Dva absolventi Fakulty životního prostředí se podělí o své zkušenosti a zážitky.

Státní zemědělský a intervenční fond zaměstnává hodně absolventů z ČZU, ale co tam vlastně dělají? A jaké je to pracovat pro stát ve služebním poměru? To vše může student zjistit na Veletrhu pracovních příležitostí ve čtvrtek 22. února 2024.

Přemysl Gubáni jménem Kariérního centra ČZU všem vzkazuje: „Přijďte! Pozorujte! Komunikujte! A přihlaste se na některou z firemních prezentací!“ Zároveň zve na zajímavou novinku: „Není nic lepšího, než svoje zážitky a dojmy sdílet s kamarády nad skleničkou čaje a miskou salátu. Pokud byste se chtěli domluvit s někým na sdílení, tak můžete ve skupině Po veletrhu na salát.“ Najdete ji na platformě network.czu.cz. A další podrobnosti najdete zde nebo zde.

Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content