Co uděláte, když potřebujete doma něco spravit, a nevíte jak? Pravděpodobně skončíte u nějakého video tutoriálu na youtube. Proč nemít takový luxus i v laboratoři a při výuce biologie a environmentálních věd? Odborně zpracované výukové video je perfektní pomůckou pro distanční výuku modelem Blended Learning. Ať už pro revizi nabytých znalostí nebo jako příprava na hodinu.
ČZU zpřístupnila dvě kolekce výukových videí JoVE Science Education pro obory biologie a environmentální vědy. Videa z oboru biologie pokrývají obecné laboratorní metody, metody buněčné a molekulární biologie, bezpečnost práce v laboratoři a obecně užívané metody pro práci s modelovými organismy. Environmentální videa ukazují metody využívané v environmentální vědě a vědě o zemi.
Videa jsou dostupná online rovnou z kampusu bez přihlášení nebo vzdáleně přes web Knihovny ČZU. Také můžete využít institucionální přihlášení rovnou na webu www.jove.com. Videa jsou v anglickém jazyce, ke každému je navíc připojen transkript.
Mgr. Dominik Bláha,
správce odborných databází v Knihovně ČZU
Podobné články
Rozšiřování městských oblastí, zásahy do krajiny a intenzivní volnočasové aktivity lidí silně ovlivňují chování volně žijících zvířat. Dramatické změny přinesla zejména pandemie covidu-19. Zásadně změnila chování lidí i život, jak jsme ho znali, a nepřímo ovlivnila naše okolí.
Cílem, ke kterému směřuje obalové hospodářství při výrobě potravin, je užívání jednoho druhu materiálu. Důvodem je snadná recyklovatelnost takového odpadu. Množství obalového odpadu nijak neklesá, což by však měla změnit chystaná evropská legislativa. Nemění se ani významně podíl skla, papíru