Ta má v rámci projektu Rollin‘ Green na starosti poradenství ve snižování ekologické zátěže masové hudební události. Organizátoři se snaží o eliminaci odpadu, redukci uhlíkové stopy, snížení spotřeby vody i správné nakládání s odpadem. Tomu letos, stejně jako vloni, napomáhala třídící linka umístěná přímo vedle hlavních pódií.
U stánku této fakulty měli zájemci příležitost seznámit se s tím, jak mohou svým chováním přispět ke snížení dopadu festivalu na životní prostředí. A také s daty, která reprezentují dosavadní výsledky projektu podpořeného z grantové výzvy Éta Technologické agentury ČR. Krom toho ve stánku probíhaly aktivity propagující ekologicky šetrné přístupy, jako jsou výroba barefoot obuvi, voskovaného látkového ubrousku na potraviny či namíchání vlastního suchého šamponu.
V těchto dnech zástupci Fakulty životního prostředí působí na heavymetalovém festivalu Brutal Assault, který se koná v Josefově u Jaroměře. Také se chystají na mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná, kde se největší zátěž očekává koncem srpna.
Zdroj: FŽP
Foto: Tomáš Jůnek










Podobné články
Ve dnech 10. a 11. dubna 2025 se na České zemědělské univerzitě v Praze uskutečnil 12. ročník Konference akademických senátorek a senátorů (KAS), kterou pořádala Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ve spolupráci s ČZU. Setkání přilákalo více než
Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze vnímá závažnost situace týkající se studentky doktorského programu „Ochrana lesů a myslivost“, která byla na Slovensku odsouzena v souvislosti s nelegálním odstřelem chráněného živočicha.