Nedostatek vody nutí zvířata včetně hmyzu pít z různých zdrojů. Například bazénky a jezírka s kolmými stěnami nebo i poloprázdné konve a kbelíky však pro ně představují nebezpečí a mohou se v nich i utopit.
Ptáci se za tropických dnů potýkají i s dalším problémem, a to jsou rozžhavené hnízdní dutiny. Záchranné stanice denně přijímají desítky ptáčat, která kvůli tomu předčasně opustila hnízda. Nejvíc trpí rorýsi v dutinách pod rozpálenými střechami domů. Když vedro nemohou vydržet, tlačí se u vletového otvoru a často vypadnou ven. Takových rorýsků záchranné stanice přijaly za poslední dva dny na 50 a spolu s nimi desítky stejně postižených mláďat vlaštovek, jiřiček, vrabců, veverek a netopýrů.
Zdroj: Věda a výzkum
Podobné články
Unie botanických zahrad v České republice letos vyhlásila první Národní sbírky rostlin. A my můžeme s radostí a hrdostí oznámit, že v Botanické zahradě ČZU, kterou spravuje Fakulta tropického zemědělství, máme oficiálně vyhlášenou Národní sbírku citrusů.
Chytrým hospodařením s vodou se dá výrazně ušetřit, v případě České zemědělské univerzity třeba až deset milionů korun ročně, zjistila škola interním propočtem. Úsporná opatření jsou rozmanitá: od těch sofistikovaných, třeba rozvodů šedé vody nebo speciální cirkulární sprchy, až po