Fakulta tropického zemědělství otevřela v září r. 2020 nový „zelený pavilon“. Moderní prostory slouží zájemcům o studium tropického zemědělství a problematiku rozvojových zemí. Zároveň poskytují zázemí pro vědecko-výzkumnou činnost v oblasti udržitelných technologií, potravinové bezpečnosti, obnovitelných energií či agrolesnictví nebo pro program na záchranu antilopy Derbyho. Svůj výzkum zde může realizovat i Centrum infekčních nemocí zvířat, zaměřující se mimo jiné na přenos COVID-19 mezi zvířaty a lidmi.
Pro Fakultu tropického zemědělství je to historický milník, kdy po více než půlstoletí existence získala svou vlastní budovu. Podle děkana FTZ profesora Jana Banouta by se toto nové vědecké pracoviště ČZU mohlo stát evropským centrem pro výzkum tropického zemědělství.
Podobné články
Kampus České zemědělské univerzity je tak rozmanitý, že tu můžeme narazit na ledajaké překvapení. Všechna nějak souvisejí s výukou budoucích rostlinářů, potravinářů, ekologů a ochranářů, zemědělských ekonomů či techniků. A také specialistů na tropické zemědělství, pro které je ideálním trenažérem
Evropská unie investuje miliardy eur do zmírňování klimatické krize, přičemž se jí však nedaří chránit nejstarší lesy kontinentu, které představují obrovské úložiště uhlíku. Staré lesy mají mimořádný význam pro biologickou rozmanitost a ochranu klimatu v Evropě, přesto jsou stále vzácnější.