Fakulta tropického zemědělství otevřela v září r. 2020 nový „zelený pavilon“. Moderní prostory slouží zájemcům o studium tropického zemědělství a problematiku rozvojových zemí. Zároveň poskytují zázemí pro vědecko-výzkumnou činnost v oblasti udržitelných technologií, potravinové bezpečnosti, obnovitelných energií či agrolesnictví nebo pro program na záchranu antilopy Derbyho. Svůj výzkum zde může realizovat i Centrum infekčních nemocí zvířat, zaměřující se mimo jiné na přenos COVID-19 mezi zvířaty a lidmi.
Pro Fakultu tropického zemědělství je to historický milník, kdy po více než půlstoletí existence získala svou vlastní budovu. Podle děkana FTZ profesora Jana Banouta by se toto nové vědecké pracoviště ČZU mohlo stát evropským centrem pro výzkum tropického zemědělství.
Podobné články
Na celém světě se 22. květen slaví jako mezinárodní den biologické rozmanitosti. Připomínáme si tak význam přírodního bohatství zahrnujícího rozmanitost všech genů, druhů i ekosystémů pro naši planetu.
Přírodní rezervace Fakulty životního prostředí ČZU V Bahnách na Rakovnicku se po zimě probouzí k životu. Pokud jste ji navštívili v časném jaře, ještě, než vyrostlo listí, jistě jste nepřehlédli zvláštně upravené kmeny bříz a topolů.