Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

V patnáctileté historii Veletrhů pracovních příležitostí na Provozně-ekonomické fakultě ČZU poprvé online

Tradiční akcí jsou Veletrhy pracovních příležitostí také na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze. Pořádají se zde již od akademického roku 2005/2006. Ten letošní se konal 25. února. Samozřejmě v online podobě.

V historii Veletrhů pracovních příležitostí na PEF ČZU se za patnáct let jejich existence prezentovalo buď jednorázově nebo opakovaně více než 100 českých i nadnárodních firem. Veletrh, konaný v tomto roce plném uzavírek v elektronickém prostředí, umožnil studentům online setkání se zástupci firem, dal jim příležitost osobně se ptát konkrétních pracovníků na to, co je zajímá, a srovnávat nabídky, požadavky a výhody jednotlivých pracovních pozic v různých firmách.

Firmám umožnil představit náplň jejich činnosti, firemní kulturu i konkrétní představu o možných budoucích spolupracovnících. Tentokrát se setkání zástupců firem se studenty PEF připravovalo souběžně ve dvou verzích – online a tradiční setkání v budově PEF – s tím, že o formě konání se rozhodne na základě aktuální nákazové situace v ČR. Vzhledem k nejasnosti realizované podoby se veletrhu zúčastnilo pouze devět firem (ADASTRA, BDO, GEP, Johnson & Johnson, KPMG, MAZARS, Raiffeisenbank, TPA, Vodafone).

Veletrh pracovních příležitostí nabídl firmám pro online podobu prostředí specializovaného webu propojeného s aplikací Google Meet a s tím spojené i nové formy prezentace:

  • možnost většího rozsahu informací na webových stránkách veletrhu
  • možnost zveřejnění video prezentací na těchto stránkách
  • brožuru o veletrhu v papírové i PDF formě
  • videohovory Google Meet s možností moderování pro zástupce společností

Tradiční formy prezentace – logo na plakátech, brožury v tištěné podobě, zveřejnění na Facebooku, direct mail a možnost zúčastnit se soutěže, která každoročně na veletrhu probíhá, zůstaly.

V týdnu, kdy se veletrh konal, si webové stránky vpp.pef.czu.cz zobrazilo celkem 1604 uživatelů a celkový počet zobrazení jednotlivých stránek byl 16 345. Portál online setkávání zástupců firem se studenty byl přístupný pro účastníky od 10:00 do 16:00 a v tomto čase se uskutečnilo 1446 připojení v jednotlivých sekcích přihlášených společností. Tradiční soutěže PEF, jejíž tři výherce vylosoval v 15:00 děkan fakulty Ing. Martin Pelikán Ph.D., se zúčastnilo 170 studentů.

Doc. Mgr. Eva Bobková

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content