Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Tým odborníků z Technické fakulty ČZU soutěžil spolu se Švýcary v německém Trevíru

Technická fakulta České zemědělské univerzity v Praze a Robotika CZ se spoluúčastnily jakožto technická podpora švýcarského robotického týmu Cogito dvanáctého ročníku soutěže European Land Robot Trial (ELROB), pořádaného ve dnech 24.–28. června 2024 ve vojenském prostoru Technického centra Bundeswehru pro systémy pozemních vozidel, inženýrů a všeobecné polní vybavení (WTD 41) v německém Trevíru.

Letošní ročník vojensky zaměřené soutěže ELROB umožnil nahlédnout do nejnovějšího výzkumu a vývoje v oblasti bezpilotních outdoor/off-road pozemních systémů. Jednotlivé scénáře úloh byly vypracovány v nejužší spolupráci s vojenskými uživateli.

Účast českého týmu v kooperaci s týmem Cogito byla vynikající příležitostí setkat se s mezinárodními odborníky z komunity uživatelů robotů, průmyslu a sektoru výzkumu a vývoje. Podařilo se porovnat robotické síly v autonomním režimu průjezdu neznámým terénem s předními světovými týmy, získat nové kontakty a načerpat inspiraci nejen do dalších ročníků soutěže, ale i do dalších, pro Technickou fakultu již řešených aplikací.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content