Univerzitní pivovar se umístil na prvním místě v kategorii Tmavý ležák (od 11 % do 12,99 % EPM) v konkurenci 71 pivovarů z celé České republiky, které se soutěže zúčastnily.
Na jeho výrobu byly použity ječné slady světlé, mnichovské, karamelové, ale také barvící slady pšeničné. Hořkost mu propůjčily jak tradiční chmely žatecké, tak i méně obvyklé britské a americké odrůdy. Mladina byla uvařena dvourmutovým dekokčním způsobem. Hlavní kvašení bylo vedeno velmi pomalu při nízkých teplotách. Pivo následně zrálo v tanku přes tři měsíce. Výsledný Tmavý ležák je charakterizován nižší hořkostí, avšak vyváženým, lehce exotickým chmelovým aromatem a vysokou barvou.
V soutěži zaznamenala úspěch i další univerzitní piva. Nakuřovaný ležák se umístil na 5. místě (ze 16) v kategorii Polotmavý ležák (od 11 % do 12,99 % EPM). Světlý ležák pak ve stejnojmenné kategorii (od 11 % do 11,99 % EPM) získal krásné 7. místo (ze 41). Vzorky byly do soutěže předány v průběhu akce Pivo na náplavce 2023, které se Suchdolský Jeník také účastnil poprvé.
Cílem studentského pivovaru je vařit poctivé a tradiční řemeslné pivo s využitím nejnovějších poznatků v oblasti technologie výroby.
Těšíme se na další ročník! Dej Bůh štěstí!





Podobné články
Fakulta životního prostředí ČZU v Praze chystá i letos oslavy Dne Země. Zváni jsou všichni, kteří si chtějí připomenout tento tradiční svátek planety. Den Země na FŽP se koná ve čtvrtek 24. dubna v prostorách atria a přilehlé přednáškové místnosti.
„I malé kroky jednotlivce mohou být velkým krokem pro společnost a prostředí, ve kterém žijeme.“ Taková je základní filozofie aktivit Oddělení rozvoje a udržitelnosti České zemědělské univerzity, které ve čtvrtek 24. dubna 2025 pořádá CSR konferenci Společně k udržitelné budoucnosti.