Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Tmavý ležák značky Suchdolský Jeník je nejlepším prázdninovým pivem

Produkt univerzitního pivovaru, který hrdě nese jméno svého zakladatele profesora Jana Hrona, se v létě propracoval na absolutní vrchol v ranku malých pivovarů. Suchdolský Jeník uspěl na 13. ročníku soutěže minipivovarů České republiky o Nejlepší prázdninové pivo. Soutěž se konala v rámci festivalu malých pivovarů v Padochově.

Univerzitní pivovar se umístil na prvním místě v kategorii Tmavý ležák (od 11 % do 12,99 % EPM) v konkurenci 71 pivovarů z celé České republiky, které se soutěže zúčastnily.

Na jeho výrobu byly použity ječné slady světlé, mnichovské, karamelové, ale také barvící slady pšeničné. Hořkost mu propůjčily jak tradiční chmely žatecké, tak i méně obvyklé britské a americké odrůdy. Mladina byla uvařena dvourmutovým dekokčním způsobem. Hlavní kvašení bylo vedeno velmi pomalu při nízkých teplotách. Pivo následně zrálo v tanku přes tři měsíce. Výsledný Tmavý ležák je charakterizován nižší hořkostí, avšak vyváženým, lehce exotickým chmelovým aromatem a vysokou barvou.

V soutěži zaznamenala úspěch i další univerzitní piva. Nakuřovaný ležák se umístil na 5. místě (ze 16) v kategorii Polotmavý ležák (od 11 % do 12,99 % EPM). Světlý ležák pak ve stejnojmenné kategorii (od 11 % do 11,99 % EPM) získal krásné 7. místo (ze 41). Vzorky byly do soutěže předány v průběhu akce Pivo na náplavce 2023, které se Suchdolský Jeník také účastnil poprvé.

Cílem studentského pivovaru je vařit poctivé a tradiční řemeslné pivo s využitím nejnovějších poznatků v oblasti technologie výroby.

Těšíme se na další ročník! Dej Bůh štěstí!

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content