
Část života strávil ve Francii, kde následně na Université de Limoges i habilitoval.
„Francie je moje druhá domovina, vyrůstal jsem tam. Miluju francouzskou kulturu, jazyk a samozřejmě jídlo. V životě jsem se mnohokrát stěhoval, ale nakonec je to ‚doma‘ nejspíše tady v Česku,“ říká Michael Komárek.
Celý článek je dostupný zde: https://www.universitas.cz/osobnosti/9544-tlak-na-prakticky-dopad-vyzkumu-je-obri-a-je-to-spravne-rika-komarek-zkouma-jak-vycistit-pudu-2
Lenka Vrtišková Nejezchlebová autorka je redaktorkou Deníku N
Před jedenácti lety ho totiž zlákala nabídka zformovat na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze novou katedru.
„Zaujalo mě, že budu mít možnost něco budovat úplně od základů, se vším všudy. Současně mi bylo nabídnuto výborné personální i materiální zázemí.“
Zkušenosti ze světa ho ale ovlivnily a chce to dopřát všem: současný proděkan Fakulty životního prostředí tak trvá na tom, aby doktorandi a postdoktorandi vyjížděli na několik měsíců na mezinárodní stáž. „Vrátí se vám pak jiný člověk, s nadhledem, novými zkušenostmi a také s jiným pohledem na vědu.“
Podobné články
Katedra jazyků Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze uspořádala v rámci programu Blended Intensive Programme (BIP) mezinárodní týdenní literární kurz Literarisches Prag zaměřený na pražské německé spisovatele.
Také letos se na závěr akademického roku na České zemědělské univerzitě konala výstava bakalářských a ateliérových prací letního semestru 2024/2025, které vypracovali studenti a studentky programu Krajinářská architektura Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. V přízemí budovy MCEV II byly