Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Tlak na praktický dopad výzkumu je obří. A je to správně, říká Komárek. Zkoumá, jak vyčistit půdu

Kdysi chtěl geochemik Michael Komárek zachránit Zemi. Dnes zkoumá, jak zachránit zem: jak půdu zbavit znečištění a zlepšit její kvalitu. A jeho výzkum je potřebný čím dál víc. Komárek vyrůstal a studoval ve Francii, ale usadil se v Česku, kde od základů vybudoval na České zemědělské univerzitě novou katedru.

Část života strávil ve Francii, kde následně na Université de Limoges i habilitoval.

„Francie je moje druhá domovina, vyrůstal jsem tam. Miluju francouzskou kulturu, jazyk a samozřejmě jídlo. V životě jsem se mnohokrát stěhoval, ale nakonec je to ‚doma‘ nejspíše tady v Česku,“ říká Michael Komárek.

Celý článek je dostupný zde: https://www.universitas.cz/osobnosti/9544-tlak-na-prakticky-dopad-vyzkumu-je-obri-a-je-to-spravne-rika-komarek-zkouma-jak-vycistit-pudu-2

Lenka Vrtišková Nejezchlebová autorka je redaktorkou Deníku N

Před jedenácti lety ho totiž zlákala nabídka zformovat na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze novou katedru.

„Zaujalo mě, že budu mít možnost něco budovat úplně od základů, se vším všudy. Současně mi bylo nabídnuto výborné personální i materiální zázemí.“

Zkušenosti ze světa ho ale ovlivnily a chce to dopřát všem: současný proděkan Fakulty životního prostředí tak trvá na tom, aby doktorandi a postdoktorandi vyjížděli na několik měsíců na mezinárodní stáž. „Vrátí se vám pak jiný člověk, s nadhledem, novými zkušenostmi a také s jiným pohledem na vědu.“

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content