Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Technická fakulta je i v roce 2024 královnou Sportovních her zaměstnanců ČZU, obhájila mistrovský titul

Nejen vědou, i sportem a zábavou živ je člověk. Tato filozofie se na České zemědělské univerzitě naplňuje nejméně jednou v roce. Už více než dvacet let se pokaždé uprostřed května po ránu zaplní sportovní areál akademiky a zaměstnanci univerzity a lesní rohy slavnostním troubením zahájí Sportovní hry zaměstnanců ČZU. Letos s datem 16. května.

Tato společensko-sportovní událost má svá léty prověřená pravidla i standardní disciplíny, které se časem rozrostly o nesoutěžní turistiku a cyklistiku, takže si přijdou na své opravdu všichni. Hlavně se ale hry těší čím dál většímu zájmu. Letošního ročníku se zúčastnilo na 750 sportujících zaměstnanců univerzity, z čehož má největší radost jejich zakladatel, vedoucí Katedry tělesné výchovy Dušan Vavrla. Účastníky letošního sportovního klání přivítal slovy: „Jsem rád, že se tady scházíme opět za krásného slunečného počasí a v tak hojném počtu, abychom strávili hezký den při 21. sportovních hrách. Tento květnový týden, kdy proběhly akce jako Rektorský den, Miss Agro a dnešní Sportovní hry zaměstnanců ČZU, považuji za jakousi vstupní bránu do univerzitního léta,“ podotkl Dušan Vavrla a vybídl všechny, aby alespoň pro tento den zahodili všechny stresy a starosti a prožili ho v pohodě, při sportu a v euforii ze společných zážitků. „Atmosféra je výborná, držíme všichni pohromadě, a takhle by ten den měl vypadat. Zakončíme ho v Klubu C, kde vítězové oslaví pohár a my s nimi, bude hrát kapela a bude dobrá nálada.“

K večerní zábavě pozval všechny také rektor univerzity Petr Sklenička, který se se svým týmem tradičně účastní zápolení v disciplíně pétanque a už má na kontě nesčetná vítězství: „Mám radost, že jsme se tu po roce opět sešli, a mám radost, když vidím, v jak velkém počtu. Těším se dnes na líté boje v přátelské atmosféře a vyzývám všechny, aby byli opatrní, protože nebezpečí zranění číhá na každém kroku. Především ale mějte pohodový den a budu se těšit, že se večer potkáme v Klubu C.“

I kdyby sportovní areál nebyl v ten den zalit sluncem, rozzářilo by ho vystoupení, které si pokaždé pod vedením paní učitelky Aleny Vlkové připravují děti ze školky ČZU Poníček. Letos zatančily na nesmrtelný hit Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna Já půjdu tam a ty tam. Po epizodě ze seriálu Pobřežní hlídka v podání tanečního souboru ČZU a studentské hymně v interpretaci Komorního sboru ČZU nastal čas na to hlavní, proč se hry konají: sportovní klání.

V jednotlivých disciplínách mezi sebou tradičně zápolí zástupci fakult, Rektorátu a letos také univerzitního podniku Lesy ČZU. Ze sportovních odvětví jsou zde zastoupeny malá kopaná, volejbal, tenis, stolní tenis, plavání a pétanque.

„V soutěžních sportech jsme letos zaznamenali nejvyrovnanější boj o celkové prvenství a zisk poháru. O celkovém vítězi rozhodovaly minimální rozdíly a do posledního utkání nebylo jasno. Porážkou Rektorátu ve finále fotbalového turnaje nakonec zvítězila Technická fakulta a tím obhájila loňský primát před družstvy Provozně ekonomické fakulty a Rektorátu, která na druhém a třetím místě získala stejný počet bodů těsně za vítězem. Ze sedmi sportů potom dvě vítězství připadla týmům PEF, Rektorátu a FLD, jedno vítězství ukořistila Technika,“ hodnotí sportovní zápolení Dušan Vavrla.

Kromě soutěžních disciplín tu i letos bylo něco pro ty, kteří si rádi vychutnají pohyb na čerstvém vzduchu jen tak pro radost: turistický pochod a cyklistická vyjížďka krásnou jarní přírodou, která kampus ČZU obklopuje ze všech stran.

Po sportovních výkonech si každý zaslouží odměnu v podobě společenského večera v Klubu C, kam pozvání platí nejen pro soutěžící, ale pro všechny zaměstnance. Celovečerní zábava při hudbě a tanci je ovšem spojena s napínavými momenty vyhlašování mistra sportovních her a dalších úspěšných týmů. Sláva vítězům, čest poraženým! Jak ale při této příležitosti rád připomíná hlavní organizátor her Dušan Vavrla, „sportovní výsledek je hezký, mnohem důležitější však je pozitivní atmosféra, která hry doprovází.“ K tomu připojuje poděkování všem, kteří se na zdárném průběhu letošních her podíleli, a také obdiv všem účastníkům za předvedené výkony. Už teď se všichni těšíme na dvaadvacátý ročník Sportovních her zaměstnanců ČZU.

Lenka Prokopová

Foto: Petr Zmek


Výsledky 21. ročníku SH ČZU

Celkové pořadí:

 1. Technická fakulta
 2. Provozně ekonomická fakulta
 3. Rektorát
 4. Fakulta lesnická a dřevařská
 5. Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů
 6. Lesy a statky ČZU
 7. Fakulta tropického zemědělství
 8. Fakulta životního prostředí

Stolní tenis

 1. PEF
 2. TF
 3. FAPPZ

Nohejbal

 1. Rektorát
 2. PEF
 3. TF

Tenis

 1. TF
 2. PEF
 3. FAPPZ

Plavání 8 x 50 metrů

 1. Rektorát
 2. FLD
 3. FAPPZ

Volejbal

 1. PEF
 2. FAPPZ
 3. FTZ

Fotbal

 1. FLD
 2. Rektorát
 3. TF

Pétanque

 1. FLD
 2. TF
 3. FŽP

 

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content