Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Taneční workshop v režii absolventa Fakulty tropického zemědělství

José Pina Paulino je absolventem Fakulty tropického zemědělství ČZU a zároveň je skutečným ambasadorem angolské taneční kultury. Na této fakultě vede klub afrokaribských a latinskoamerických tanců a nyní zve na čtyřhodinový taneční workshop.

Jaký přesah může mít „obyčejný“ tanec?

„Tanec není jen o fyzickém pohybu, je to také způsob, jak sdílet kulturu, tradice a příběhy. Kizomba je pro mě mnohem víc než jen tanec. Je to mé spojení s domovem, Angolou, a zároveň mé poslání a způsob, jak pomáhat ostatním. Skrze tanec mohu předávat nejen radost a energii, ale také podporu a naději,“ říká José, jehož cesta do České republiky nebyla snadná. Narodil se v Angole v době občanské války, která zasáhla celou zemi. Ztratil oba rodiče, Josého a jeho sourozence vychovávala babička. Díky podpoře českých projektů pomoci rozvojovým zemím ale dostal šanci získat vzdělání. Až se dostal na ČZU v Praze, kde se mu otevřela perspektiva lepší budoucnosti.

Proč jsi se po dokončení studia nevrátil do Angoly?

„Po studiích jsem se zamiloval do Prahy a oženil se. Život mě na chvíli zavedl do Angoly, ale vrátil jsem se zpět do ČR. I přes všechny obtíže, kterým jsem čelil, jsem našel svůj smysl v kizombě. Tanec mi dal sílu a naději v nejtěžších chvílích. Angola je můj domov, mám tam stále silné kořeny a vracím se tam. Snažím se pomáhat tamním lidem, zejména sirotkům, aby měli šanci na lepší život. Kizomba je pro mě způsob, jak dávat zpět komunitě a podporovat ty, kteří potřebují pomoc,“ vysvětluje José.

Pozvánka na TANEČNÍ WORKSHOP – ANGOLSKÝ TANEC KIZOMBA na FTZ

Workshop je určený pro zkušené tanečníky i úplné začátečníky.

📅 Datum: 15. května

🕟 Čas: 16:30 hod.

🏫 Místo konání: Vestibul Fakulty tropického zemědělství

Na seminář s Josém je třeba se předem přihlásit – pro více informací můžete kontaktovat přímo Josého (776 336 191) – @kizombavrudne.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content