Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Univerzitní brány se opět otevřou adeptům studia. ČZU pořádá Dny otevřených dveří

Pestré menu o sedmi chodech nabídne Česká zemědělská univerzita v Praze v pátek a v sobotu 20. a 21. ledna 2023 všem, kteří se rozhodují o svém dalším směřování. Šest fakult v suchdolském kampusu a Institut vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli přivítají středoškoláky atraktivním programem a pokusí se jim zprostředkovat výhody studia na nejudržitelnější univerzitě v Česku.

Poznat univerzitu zblízka je opět možné osobně, i když pro mnohé mohla být covidová online verze pohodlnějším řešením. Není ale nadto prohlédnout a osahat si všechno přímo na místě. To pochopí každý, kdo do Suchdola zavítá po oba dny mezi 9. a 15. hodinou – ať už sám nebo v doprovodu rodinného klanu.

Pro budoucího studenta je nejdůležitější seznámit se se studijními programy, což lze zařídit i online. Ve virtuálním prostoru však nelze nasát atmosféru, barvy a vůně prostředí, v němž se bude odehrávat celý příští studentský život. Málokoho nechá chladným půvabný kampus vybavený vším, co ke spokojenému životu studenta patří. Pro některé to znamená sportovní vyžití na atletickém oválu, v bazénu a na mnoha dalších sportovištích. Pro jiné zase restaurace, kavárny a kluby přímo v kampusu. Koleje v dosahu desetiminutové chůze od přednáškového sálu také v Čechách nejsou samozřejmostí.

Dny otevřených dveří jsou ale především ideální příležitostí nahlédnout do nabídky vzdělávacích programů univerzity. Ta na ČZU pokrývá celé spektrum vědění a její absolventi nacházejí uplatnění v mnoha oborech. Od ekonomiky a techniky přes agrobiologii a potravinové a přírodní vědy po ochranu přírody a tropické zemědělství. Stačí si vybrat podle svého zaměření a zájmu.

Na programu lednových Dnů otevřených dveří jsou přednášky k jednotlivým studijním programům, setkání a debaty se stávajícími studenty i zástupci různých odborných pracovišť. Velkým lákadlem jsou prohlídky těchto pracovišť. K těm tradičním se nyní připojuje i Potravinářský pavilon, který byl otevřen v loňském roce jako výukové centrum studentů FAPPZ. Mimo jiné tu vaří oblíbené studentské pivo značky Suchdolský Jeník.

Sledujte novinky a program zde.

Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content