
Poznat univerzitu zblízka je opět možné osobně, i když pro mnohé mohla být covidová online verze pohodlnějším řešením. Není ale nadto prohlédnout a osahat si všechno přímo na místě. To pochopí každý, kdo do Suchdola zavítá po oba dny mezi 9. a 15. hodinou – ať už sám nebo v doprovodu rodinného klanu.
Pro budoucího studenta je nejdůležitější seznámit se se studijními programy, což lze zařídit i online. Ve virtuálním prostoru však nelze nasát atmosféru, barvy a vůně prostředí, v němž se bude odehrávat celý příští studentský život. Málokoho nechá chladným půvabný kampus vybavený vším, co ke spokojenému životu studenta patří. Pro některé to znamená sportovní vyžití na atletickém oválu, v bazénu a na mnoha dalších sportovištích. Pro jiné zase restaurace, kavárny a kluby přímo v kampusu. Koleje v dosahu desetiminutové chůze od přednáškového sálu také v Čechách nejsou samozřejmostí.
Dny otevřených dveří jsou ale především ideální příležitostí nahlédnout do nabídky vzdělávacích programů univerzity. Ta na ČZU pokrývá celé spektrum vědění a její absolventi nacházejí uplatnění v mnoha oborech. Od ekonomiky a techniky přes agrobiologii a potravinové a přírodní vědy po ochranu přírody a tropické zemědělství. Stačí si vybrat podle svého zaměření a zájmu.
Na programu lednových Dnů otevřených dveří jsou přednášky k jednotlivým studijním programům, setkání a debaty se stávajícími studenty i zástupci různých odborných pracovišť. Velkým lákadlem jsou prohlídky těchto pracovišť. K těm tradičním se nyní připojuje i Potravinářský pavilon, který byl otevřen v loňském roce jako výukové centrum studentů FAPPZ. Mimo jiné tu vaří oblíbené studentské pivo značky Suchdolský Jeník.
Sledujte novinky a program zde.
Lenka Prokopová
Podobné články
Agentura Times Higher Education publikovala nový žebříček světových univerzit. ČZU se umístila ve skupině na 801.-1000. místě na světě (celkem bylo hodnoceno přes 2650 univerzit). V této skupině je z ČR pouze Univerzita Palackého a ČZU se tak v ČR
Kampus České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) se rozrostl o novou budovu demonstrující principy udržitelného rozvoje – unikátní Pavilon environmentálních studií. Odborníci z Fakulty životního prostředí, kteří pavilon budou využívat, v jeho realizaci uplatnili aktuální trendy a technologie, které přispívají