Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Studentský carsharing Uniqway oslavil 3,5 roku od spuštění služby

S půlročním zpožděním způsobeným koronavirovou pandemií oslavil studentský carsharing Uniqway své třetí narozeniny. Služba se poprvé spustila 17. října 2018 a během tří a půl roku rozšířila svou flotilu na 36 vozidel značek ŠKODA FABIA, SCALA a elektrické CITIGOe iV.

Služba je od počátku dostupná pro studenty a zaměstnance partnerských univerzit, mezi které od počátku patří Česká zemědělská univerzita v Praze. Od minulého roku navíc mohou Uniqway využívat i jejich absolventi. Do služby se již zaregistrovalo více než 6000 uživatelů, kteří dohromady ujeli přes 1 000 000 kilometrů.

Na oslavě se sešli nejen členové studentského týmu, který službu vytvořil a spravuje, ale i zástupci vedení partnerských univerzit včetně rektora ČZU prof. Petra Skleničky. Česká zemědělská univerzita v Praze je do studentského carsharingu zapojena od samého počátku. Projekt vznikl jako akademická studie, která byla následně převedena v reálně fungující službu. Tým studentů všech fakult ČZU v Praze pod vedením proděkana pro vědu a výzkum prof. Luboše Smutky odpovídá za veškerou provozní stránku služby, tedy údržba flotily, komunikaci s uživateli prostřednictvím infolinky, a také za finanční analýzy.

Více informací na www.uniqway.cz.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content