Svátek má

Julie
0°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
0°C
Broken clouds
Sobota
90%
06:49
Min: -1°C
978
15:00
Max: 1°C
NW 1 m/s

Studentský carsharing Uniqway oslavil 3,5 roku od spuštění služby

S půlročním zpožděním způsobeným koronavirovou pandemií oslavil studentský carsharing Uniqway své třetí narozeniny. Služba se poprvé spustila 17. října 2018 a během tří a půl roku rozšířila svou flotilu na 36 vozidel značek ŠKODA FABIA, SCALA a elektrické CITIGOe iV.

Služba je od počátku dostupná pro studenty a zaměstnance partnerských univerzit, mezi které od počátku patří Česká zemědělská univerzita v Praze. Od minulého roku navíc mohou Uniqway využívat i jejich absolventi. Do služby se již zaregistrovalo více než 6000 uživatelů, kteří dohromady ujeli přes 1 000 000 kilometrů.

Na oslavě se sešli nejen členové studentského týmu, který službu vytvořil a spravuje, ale i zástupci vedení partnerských univerzit včetně rektora ČZU prof. Petra Skleničky. Česká zemědělská univerzita v Praze je do studentského carsharingu zapojena od samého počátku. Projekt vznikl jako akademická studie, která byla následně převedena v reálně fungující službu. Tým studentů všech fakult ČZU v Praze pod vedením proděkana pro vědu a výzkum prof. Luboše Smutky odpovídá za veškerou provozní stránku služby, tedy údržba flotily, komunikaci s uživateli prostřednictvím infolinky, a také za finanční analýzy.

Více informací na www.uniqway.cz.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content