Svátek má

Blažej
3°C
Overcast clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
3°C
Overcast clouds
Pátek
87%
06:33
Min: 1°C
992
15:59
Max: 7°C
WSW 5 m/s

Studenti evropských univerzit se sejdou na vědecké konferenci v suchdolském kampusu

S příchodem podzimu přivítá Česká zemědělská univerzita v Praze mladé vědce z prestižních evropských univerzit. Na Vědecké studentské konferenci ELLS 2022 se sejdou v pátek 23. a v sobotu 24. září. Tuto akci každoročně pořádá Euroleague for Life Sciences a zve na ni studenty partnerských univerzit. Témat k diskusím a studentským prezentacím je bezpočet, ale tím hlavním je „Propojenost věcí: Cesta k udržitelným řešením“.

Dvoudenní konference je pro studenty skvělou příležitostí, jak zažít atmosféru vědecké konference a poznat mnoho různých lidí – studentů i učitelů – z různých oborů a univerzit. Mají zde také možnost prezentovat výsledky své vědecké práce buď formou posteru nebo přednášky. Získají tak konstruktivní zpětnou vazbu na svou prezentaci a práci od kolegů a dalších odborníků, a dokonce mohou vyhrát cenu.

Euroleague for Life Sciences (ELLS) je síť prestižních evropských univerzit, které spolupracují v oblasti přírodních věd se zaměřením na potravinové a přírodní zdroje, zemědělství a lesnictví, management a marketing, veterinární a environmentální disciplíny. Jejími členy jsou kromě České zemědělské univerzity v Praze vídeňská Univerzita věd o živé přírodě (BOKU), Švédská univerzita zemědělských věd (SLU), Univerzita v Hohenheimu, nizozemská Univerzita ve Wageningenu a Varšavská univerzita věd o živé přírodě. Na pražské studentské konferenci by měla být síť univerzit ELLS rozšířena o další členy.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content