Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Studenti ČZU excelovali v tradiční soutěži v řezu broskvoní

Tříčlenné družstvo studentů prvního ročníku magisterského studia Zahradnictví (HORTIM) Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU vybojovalo prvenství v tradiční a náročné disciplíně, v soutěži v řezu ovocných stromů „O zlaté nůžky BAHCO“, speciálně broskvoní.

V pořadí 21. ročník proběhl za nepříznivého deštivého počasí na Školním statku České zahradnické akademii Mělník. Sponzory soutěže byly firmy BAHCO, Motor Mělník a KDS Sedlčany. Poslední z nich se připojila cenou pro profesionály „O zlatou žabku“.

Studentů a žáků středních a vyšších odborných zahradnických škol soutěžilo celkem 45; v jednotlivcích zvítězila Adina Berenika Němcová z České zahradnické akademie – vyšší odborné školy. Motivační cenu přiznala pětičlenná hodnotící komise Lucii Živnůstkové ze Střední zahradnické školy Kopidlno. Zlatou žabku si ve skromně zastoupené kategorii profesionálů odnesla Michaela Pavlíková z firmy Cembra Ing. Jana Kotláře.

Pokud tradiční klání nepřekazí mimořádné události, jako například v letech 2020 a 2021 covid, bude se 22. ročník instruktáže a soutěže v řezu slivoní v obdobném duchu konat opět na Demonstrační a výzkumné stanici katedry zahradnictví FAPPZ v Praze-Troji na jaře 2024.

Za organizátory Josef Sus, katedra zahradnictví FAPPZ


Na snímku nahoře úspěšní soutěžící s vybranými komisaři (zleva J. Kodet, T. Sochr a T. Novák)

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content