Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Společný dárek dívce z Ukrajiny a společná radost z něj

Do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny se od počátku válečného konfliktu zapojuje také Institut vzdělávání a poradenství ČZU v Praze. V současné době je v jeho chuchelském sídle ubytováno 16 maminek s dětmi. V úterý 5. dubna se tu konala malá slavnost: Jedna z ukrajinských dívek dostala darem kytaru, protože při útěku z Charkova musela své dvě nechat doma.

Malým dětem zajistil IVP umístění do mateřské školky, větším do základní školy, všem lékařskou péči. Maminky jsou za pomoc velmi vděčné. Děti dostávají hračky a mají z nich velkou radost. Je mezi nimi patnáctiletá dívka Taia, které jsme chtěli také udělat radost.

Když jsme se jí ptali, zda by si něco nepřála, skromně odpověděla, že má všeho dostatek. Její maminka nám však prozradila, že Taia má ráda hudbu a v Charkově, který opustila jen s nejdůležitějšími osobními věcmi, nechala i své dvě kytary. Jakmile jsme se to dozvěděli, věci nabraly rychlý spád.

IVP dlouhodobě udržuje kontakt se svými absolventy a absolventkami. Jednou z nich je Lucie Křížová, která pracuje jako HR Specialist ve firmě Kytary.cz. Hned jsme ji kontaktovali a během několika hodin byla kytara k dispozici. Lucie s dalším kolegou z Kytar.cz přijeli na IVP a společně s pověřeným ředitelem IVP Karlem Němejcem a Kateřinou Tomšíkovou krásný dárek dívce Taie předali. Taia byla velmi šťastná a všem moc děkovala. Její radost se tak stala i naší společnou radostí.

Kateřina Tomšíková, IVP

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content