Svátek má

Emil
18°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
18°C
Broken clouds
Neděle
43.7108%
03:06
Min: 10°C
988
18:51
Max: 21°C
NNE 3 m/s

Společný dárek dívce z Ukrajiny a společná radost z něj

Do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny se od počátku válečného konfliktu zapojuje také Institut vzdělávání a poradenství ČZU v Praze. V současné době je v jeho chuchelském sídle ubytováno 16 maminek s dětmi. V úterý 5. dubna se tu konala malá slavnost: Jedna z ukrajinských dívek dostala darem kytaru, protože při útěku z Charkova musela své dvě nechat doma.

Malým dětem zajistil IVP umístění do mateřské školky, větším do základní školy, všem lékařskou péči. Maminky jsou za pomoc velmi vděčné. Děti dostávají hračky a mají z nich velkou radost. Je mezi nimi patnáctiletá dívka Taia, které jsme chtěli také udělat radost.

Když jsme se jí ptali, zda by si něco nepřála, skromně odpověděla, že má všeho dostatek. Její maminka nám však prozradila, že Taia má ráda hudbu a v Charkově, který opustila jen s nejdůležitějšími osobními věcmi, nechala i své dvě kytary. Jakmile jsme se to dozvěděli, věci nabraly rychlý spád.

IVP dlouhodobě udržuje kontakt se svými absolventy a absolventkami. Jednou z nich je Lucie Křížová, která pracuje jako HR Specialist ve firmě Kytary.cz. Hned jsme ji kontaktovali a během několika hodin byla kytara k dispozici. Lucie s dalším kolegou z Kytar.cz přijeli na IVP a společně s pověřeným ředitelem IVP Karlem Němejcem a Kateřinou Tomšíkovou krásný dárek dívce Taie předali. Taia byla velmi šťastná a všem moc děkovala. Její radost se tak stala i naší společnou radostí.

Kateřina Tomšíková, IVP

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content