Společnost Škoda Auto, a. s. a katedra informačních technologií Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze prohlubují dosavadní spolupráci. V roce 2020 získala katedra od Škody Auto dar za řešení projektu Využití metod strojového učení pro automatickou klasifikaci činností uživatelů během testování použitelnosti. Podstatou projektu je návrh a ověření metod strojového učení pro automatickou klasifikaci činností uživatelů během laboratorního testování použitelnosti/UX. Klíčové je využití pokročilého zázemí laboratoře PEF pro studium lidského chování (HUBRU) a moderních technologií, poskytujících dostatečné množství kvalitních dat – eye tracking, nástroje pro sledování práce s myší, klávesnicí a nástrojů pro sledování biometrických údajů.
Dalším významným projektem je GreenPro – Zelená logistika. Předmětem projektu je vytvoření digitální databáze „Best Practice“ projektů v oblasti ochrany životního prostředí. Dílčím úkolem pro katedru informačních technologií PEF je vytvoření online platformy, sloužící vzájemnému sdílení zkušeností mezi jednotlivými výrobními závody Škoda, a to jak v České republice, tak i v zahraničí. Řešení projektu zahrnuje všechny fáze vývoje SW řešení od vývoje a testování prototypu, přes vývoj aplikace až po testování. Projekt je zajímavý i tím, že spojuje experty ze ŠA a studenty PEF pod odborným dohledem pedagogů KIT.
Přínosem spolupráce je konfrontace teoretického studia a praxe v podobě společného zapojení odborníků ze společnosti Škoda Auto a katedry informačních technologií PEF a možnost studentské spolupráce na projektech. Dále pak rozšíření témat závěrečných studentských prací, včetně konzultací s mentory ze Škody auto.
Škoda Auto podpořila finančně i věcně konání tradičního Diplomantského semináře – vědeckovýzkumného workshopu KIT, který se uskutečnil v únoru 2020. Vybraní zástupci této společnosti se aktivně účastnili jednání v komisích a závěrečného vyhlášení.
Autoři: Ing. Jiří Vaněk, Ph.D., Ing. Eva Kánská
Podobné články
V Aule České zemědělské univerzity bude od 11. do 25. listopadu 2024 k vidění výstava Střípky revoluce věnovaná 35. výročí počátku konce totalitního režimu.
Tým vedený výzkumníky z České zemědělské univerzity v Praze zveřejnil studii, která přináší nové poznatky o genetické struktuře a dynamice populací afrických luskounů, zejména ve vztahu k jejich ochraně a boji proti nelegálnímu obchodu s těmito ohroženými zvířaty. Tento jedinečný