Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Šetříme přírodu i peníze: Vratné obaly na jídlo a nápoje v Menze ČZU

V pondělí 4. března 2024 začíná Česká zemědělská univerzita ve své Menze používat vratné a znovupoužitelné REkrabičky a REkelímky. Je to další z možností, jak zabránit vzniku zbytečného odpadu z jednorázových obalů. Ty se v Menze postupně přestanou používat. Případné dotazy k této zajímavé novince zodpoví zástupci REkrabičky a REkelímku u infostánku, který zde bude k dispozici ve dnech 4.–6. března.

Proč REkrabička A REkelímek?

Jediná REkrabička nebo REkelímek nahradí až několik set jednorázových obalů. Ty budou v jídelnách ČZU dostupné pouze do vyprodání zásob a zhruba po dvou měsících budou k dispozici pouze ve výjimečných případech.

„Šetříme nejen přírodu, ale i peníze. Zatímco za jednorázový obal zaplatíme od 4. března 15 korun, servisní poplatek za REkrabičku je jen sedm korun, za REkelímek čtyři koruny,“ říká ředitel Kolejí a menzy ČZU Jiří Macoun.

REkrabičky a REkelímky jsou před servírováním profesionálně umyté, a tedy perfektně čisté a hygienicky ošetřené. U obalů zvenčí tuhle jistotu nemáme, a proto do nich není možné jídlo ani pití servírovat. V jídelně je tak možné používat jen jeden druh znovupoužitelných obalů – REkrabičky a REkelímky – z toho důvodu, aby nedocházelo k případné kontaminaci jídla a pití a dalším souvisejícím potížím.

Získat vratné a znovupoužitelné obaly je velmi jednoduché. Stačí stáhnout aplikaci REkrabička a REkelímek a zaregistrovat se. Pro registraci je potřeba s aplikací propojit platební kartu – v rámci transakce „na zkoušku” se z účtu strhne jedna koruna, která se obratem vrátí. A pak už můžeme REkrabičky a REkelímky využívat.

Díky REkrabičce také vše chutná lépe. Pevný uzávěr uchová jídlo vždy čerstvé a přesně tam, kde má být – v REkrabičce. Takže sbohem, jídlo vysypané v tašce! Pití v REkelímku si lze bezpečně odnést kamkoliv s sebou a šikovné víčko s pítkem umožní se pohodlně napít a neopařit se nebo se nepolít.

Po navrácení REkrabičky a REkelímku se záloha navrací a aplikace ji automaticky připíše ve formě kreditu.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content