Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Setkání studentů a pedagogů České zemědělské univerzity s odborníky z praxe

Každoroční diskuse s odborníky z praxe a zaměstnavateli absolventů univerzity je jedním z důležitých mechanismů systému řízení kvality na ČZU. V letošním roce se setkání uskutečnilo 27. 11. 2023 v Aule České zemědělské univerzity (Panel oblastí vzdělávání 2023).

Diskuse s renomovanými odborníky úspěšných firem, kteří mají zkušenost se studenty a absolventy ČZU, přináší důležitou zpětnou vazbu nejenom studentům, ale i vyučujícím a garantům studijních programů. Výsledkem je řada podnětů, které mohou vyučující zohlednit v koncepcích studijních předmětů a studijních programů.

Pozvání k diskusi v letošním roce přijali Ing. Tomáš Lukeš (Asociace českých nábytkářů), Ing. Robin Ambrož (Lesní správa Zbiroh), Ing. Jaromír Tesař (Škoda Auto, a. s.) a  Ing. Tomáš Kapalín (CEO Seznam.cz).

„Jsem potěšen, že je o tuto akci čím dál větší zájem především mezi našimi studenty. Formou diskuse tak mají jedinečnou možnost poznat, co jejich potenciální zaměstnavatelé považují za důležité, čeho si na svých zaměstnancích cení a jak se nejlépe připravit na přijímací pohovory. Studenti mohou vidět i jasné rozdíly v požadavcích mezi jednotlivými oblastmi činnosti – letos například mezi informatikou, technickým odvětvím a lesnictvím a dřevařstvím. Obecně lze říci, že řada zaměstnavatelů považuje za důležité, aby s nimi studenti navázali spolupráci již v průběhu studia, a to například v průběhu řešení závěrečných prací. Nastavení smysluplné intenzivní spolupráce s praxí považuji za velkou výzvu i pro naše vyučující v řadě studijních programů,“ shrnuje letošní setkání prof. Petr Valášek, prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti.

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content