Svátek má

Dorota
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Šanci stát se na pár dní vědcem nabízí středoškolákům Česká zemědělská univerzita

Vyzkoušet si práci s moderními přístroji v laboratoři i terénní výzkum tak, jak to dělají skuteční vědci, mohou ve dnech 14.–17. srpna 2023 studenti středních škol. Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU pro ně i letos pořádá seminář Vědcem na vlastní kůži. Témat ke zkoumání je tradičně víc než dost.

Na co se potenciální mladí vědci mohou letos těšit?

  • Odpad = skrytý poklad! Bioodpad jako cenná surovina. • Rozhoduj a sklízej! Klimatologie a zemědělství: Spojení pro budoucnost! • Hodnoť všemi smysly! Jak chutná věda? • I rostlina potřebuje lékaře. Bez zdravé rostliny není zdravá potravina. • Koloběh vody: půda – rostlina – atmosféra. • Precizní věda na polích a stájích. • Jak se čistí odpadní vody? • Meteorologie, role počasí, portál pro odborníky i veřejnost • Léčebné konopí, laboratoř, legislativa.

Proč se na seminář přihlásit?

Důvodů by se našlo víc než dost, a tím hlavním je možnost poznat vědeckou práci na vlastní kůži. Účastníci kurzu se seznamují s vědeckými úkoly vybraných pracovišť. Je to pro ně jedinečná příležitost, jak upevnit teoretické znalosti na základě praktického předvedení odborníky. Dostanou se i do laboratoří, kam běžní návštěvníci univerzity neproniknou. Poznají odborníky a mají možnost s nimi spolupracovat. Dozvědí se spoustu nového a naučí se základní postupy badatelské práce. A v každém případě získají pobytem na univerzitě náskok před ostatními. Kurzovné 1500 Kč zahrnuje ubytování, pro účastníky předmětové soutěže či Středoškolské odborné činnosti (soc.cz) je kurz zdarma.

Součástí semináře je i písemná zpětná vazba od studentů. A co říkali na loňský program? – „Největším přínosem je zjištění, že škola může být příjemné místo. Možnost pohybovat se v laboratořích a spoustu věcí zkusit jsou velké plusy. Velmi příjemným překvapením byla prohlídka skleníků.“ – „Moc jsem si to užila a dozvěděla se hodně nového. Nejvíce si cením toho, že jsme mohli pracovat a zkoušet nové věci.“ – „Kurz má očekávání splnil, dozvěděla jsem se toho spoustu a vyzkoušela si nové věci. Pro mě bylo přínosem vyzkoušet si fungování na vysoké škole, zjistila jsem, co bych od ní chtěla, a vyzkoušela si obory, kterým bych se chtěla teoreticky věnovat.“ – „Má očekávání seminář spíš předčil, hlavně ta část s výrobou jídla. Za největší přínos považuji nová přátelství a kontakty!“ – „Chtěla bych moc poděkovat a ocenit přátelskou atmosféru. Doufám, že jsou všichni takhle milí a ochotní i ke studentům, protože atmosféra mě nadchla. Vše předčilo očekávání, děkuji.“

REGISTRACE ZDE

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content