Na co se potenciální mladí vědci mohou letos těšit?
- Odpad = skrytý poklad! Bioodpad jako cenná surovina. • Rozhoduj a sklízej! Klimatologie a zemědělství: Spojení pro budoucnost! • Hodnoť všemi smysly! Jak chutná věda? • I rostlina potřebuje lékaře. Bez zdravé rostliny není zdravá potravina. • Koloběh vody: půda – rostlina – atmosféra. • Precizní věda na polích a stájích. • Jak se čistí odpadní vody? • Meteorologie, role počasí, portál pro odborníky i veřejnost • Léčebné konopí, laboratoř, legislativa.
Proč se na seminář přihlásit?
Důvodů by se našlo víc než dost, a tím hlavním je možnost poznat vědeckou práci na vlastní kůži. Účastníci kurzu se seznamují s vědeckými úkoly vybraných pracovišť. Je to pro ně jedinečná příležitost, jak upevnit teoretické znalosti na základě praktického předvedení odborníky. Dostanou se i do laboratoří, kam běžní návštěvníci univerzity neproniknou. Poznají odborníky a mají možnost s nimi spolupracovat. Dozvědí se spoustu nového a naučí se základní postupy badatelské práce. A v každém případě získají pobytem na univerzitě náskok před ostatními. Kurzovné 1500 Kč zahrnuje ubytování, pro účastníky předmětové soutěže či Středoškolské odborné činnosti (soc.cz) je kurz zdarma.
Součástí semináře je i písemná zpětná vazba od studentů. A co říkali na loňský program? – „Největším přínosem je zjištění, že škola může být příjemné místo. Možnost pohybovat se v laboratořích a spoustu věcí zkusit jsou velké plusy. Velmi příjemným překvapením byla prohlídka skleníků.“ – „Moc jsem si to užila a dozvěděla se hodně nového. Nejvíce si cením toho, že jsme mohli pracovat a zkoušet nové věci.“ – „Kurz má očekávání splnil, dozvěděla jsem se toho spoustu a vyzkoušela si nové věci. Pro mě bylo přínosem vyzkoušet si fungování na vysoké škole, zjistila jsem, co bych od ní chtěla, a vyzkoušela si obory, kterým bych se chtěla teoreticky věnovat.“ – „Má očekávání seminář spíš předčil, hlavně ta část s výrobou jídla. Za největší přínos považuji nová přátelství a kontakty!“ – „Chtěla bych moc poděkovat a ocenit přátelskou atmosféru. Doufám, že jsou všichni takhle milí a ochotní i ke studentům, protože atmosféra mě nadchla. Vše předčilo očekávání, děkuji.“
Podobné články
Možná bude někomu tento titulek znít divně. Onen údiv je však vyjádřen v samotné otázce – zda je možné, či zda není možné dělat vědu jinak, než tomu bylo po předchozí staletí.
Johana Rondevaldová je s Fakultou tropického zemědělství spjata již od svých bakalářských studií. Zaměřuje se na využití méně známých rostlinných druhů, které mohou významně přispět k řešení podvýživy a chronických onemocnění. Více se dozvíte v rozhovoru, který nabízí zajímavý pohled