Svátek má

Rudolf
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Prohlášení ČZU k situaci po invazi ruské armády na mezinárodně uznávané území Ukrajiny

Česká zemědělská univerzita se znepokojením sleduje útok Ruské federace na Ukrajinu. Poslední události proto nutně přiměly vedoucí představitele ČZU a jejích součástí k tomuto společnému prohlášení.

ČZU je přesvědčena, že sporné otázky mezi svrchovanými státy musí být řešeny cestou vzájemného dialogu, jednání a diplomacie, nikoliv cestou dezinformací, demonstrace síly a vojenské agrese. Právě prvně zmíněné řešení je v souladu s hodnotami lidství a tvoří i základ fungování univerzit. Na ČZU v současnosti studují studentky a studenti ze 115 zemí světa, z nichž řada je občanstvím z Ukrajiny i z Ruské federace.

ČZU je připravena adresně pomoci studentům a akademikům, kteří bez vlastního přičinění budou vývojem postiženi. ČZU bude zároveň usilovat o další rozvoj spolupráce s partnerskými univerzitami na Ukrajině (v současné době je jich 13).

O přesné podobě spolupráce s ukrajinskými univerzitami stejně jako o formě podpory postiženým studentům a akademickým pracovníkům již probíhá ve vedení ČZU i napříč českými vysokými školami intenzivní diskuse. ČZU každopádně zůstává na straně obrany svobody a demokracie svrchované Ukrajiny.

Za vedení ČZU a jejích součástí,

prof. Ing. Petr Sklenička, CSc.

V Praze, dne 24. 2. 2022

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content