ČZU je přesvědčena, že sporné otázky mezi svrchovanými státy musí být řešeny cestou vzájemného dialogu, jednání a diplomacie, nikoliv cestou dezinformací, demonstrace síly a vojenské agrese. Právě prvně zmíněné řešení je v souladu s hodnotami lidství a tvoří i základ fungování univerzit. Na ČZU v současnosti studují studentky a studenti ze 115 zemí světa, z nichž řada je občanstvím z Ukrajiny i z Ruské federace.
ČZU je připravena adresně pomoci studentům a akademikům, kteří bez vlastního přičinění budou vývojem postiženi. ČZU bude zároveň usilovat o další rozvoj spolupráce s partnerskými univerzitami na Ukrajině (v současné době je jich 13).
O přesné podobě spolupráce s ukrajinskými univerzitami stejně jako o formě podpory postiženým studentům a akademickým pracovníkům již probíhá ve vedení ČZU i napříč českými vysokými školami intenzivní diskuse. ČZU každopádně zůstává na straně obrany svobody a demokracie svrchované Ukrajiny.
Za vedení ČZU a jejích součástí,
prof. Ing. Petr Sklenička, CSc.
V Praze, dne 24. 2. 2022
Podobné články
Univerzitní statek Amálie na Rakovnicku se stal jedinečnou vědeckou laboratoří pro pochopení klimatické změny a zmírnění jejích dopadů v kulturní krajině. Naléhavost podpory udržitelného zemědělství si vědci z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze se svými partnery plně
Česká zemědělská univerzita je oblíbenou destinací studentů i odborníků z celého světa, které sem lákají zajímavé výzkumné a vzdělávací projekty. A právě pro zahraniční akademiky a jejich rodiny už třetím rokem na univerzitě funguje Welcome Centrum. Jeho smyslem je poskytnout