
Na začátku byla myšlenka pana kvestora Jakuba Kleindiensta, která pak ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Praze Suchdole vedla k úspěšné realizaci. Děti měly možnost nakouknout pod pokličku aktivit na naší univerzitě a užít si příjemné prostředí kampusu třeba v Libosadu nebo na workoutovém hřišti. Podívaly se do nejbližšího okolí kampusu, kde navštívily přírodní památku Housle v Lysolajích. A vyjely si na Smíchov do Stanice přírodovědců.
Spolu s Annou Šebovou jsme se na katedře kvality a bezpečnosti potravin věnovali výrobě jogurtů. O rýžování granátů nás poučil Václav Tejnecký z katedry pedologie a ochrany půd. Navštívili jsme Demonstrační a experimentální stáj FAPPZ, tam nás provedla Ivana Gardiánová, a sbírkovnu na katedře myslivosti a lesnické zoologie nám ukázal Jiří Synek. Dále jsme si „zakouzlili“ na katedře chemie s Lubošem Paznochtem, zajezdili na koních na Brandejsově statku za doprovodu Lucie Starostové, vyzkoušeli si simulátor střelnice na High-Tech pavilonu FLD s Andreou Lescheovou a navštívili nás zástupci spolku Derbianus, který se na Fakultě tropického zemědělství věnuje záchraně antilopy Derbyho v africkém Senegalu.
Oba příměstské tábory byly pro děti zaměstnanců ČZU v Praze zdarma.
Zázemí přírodovědných táborů bylo dětem poskytnuto díky vstřícnosti paní ředitelky Hany Landové v Knihovně ČZU, kde mohly využít relaxační prostory čítáren a věnovat se kreativním činnostem ve studovně.
Děkujeme všem zaměstnancům univerzity, kteří si našli chvilku času a dětem představili univerzitní činnosti, děkujeme vedení univerzity, které je aktivitám pro děti nakloněno, a v neposlední řadě děkujeme vám, rodičům, za projevenou důvěru a zájem.
Do budoucna plánujeme aktivity během letních, ale i jarních prázdnin opakovat a rozšiřovat.
Těšíme se na vás!
Za realizační tým aktivit pro děti na ČZU
Alena Vlková





Podobné články
Unie botanických zahrad v České republice letos vyhlásila první Národní sbírky rostlin. A my můžeme s radostí a hrdostí oznámit, že v Botanické zahradě ČZU, kterou spravuje Fakulta tropického zemědělství, máme oficiálně vyhlášenou Národní sbírku citrusů.
Chytrým hospodařením s vodou se dá výrazně ušetřit, v případě České zemědělské univerzity třeba až deset milionů korun ročně, zjistila škola interním propočtem. Úsporná opatření jsou rozmanitá: od těch sofistikovaných, třeba rozvodů šedé vody nebo speciální cirkulární sprchy, až po