Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Příměstské tábory pro děti zaměstnanců ČZU v Praze

Letní prázdniny nám utekly jako voda, už máme vyndané červnové svačiny ze školních aktovek a těšíme se, že s dětmi co nejpříjemněji odstartujeme nový školní rok 2022/2023. Rádi bychom se ještě ohlédli za uplynulým létem, během kterého univerzita pro školní děti svých zaměstnanců zrealizovala dva příměstské tábory.

Na začátku byla myšlenka pana kvestora Jakuba Kleindiensta, která pak ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Praze Suchdole vedla k úspěšné realizaci. Děti měly možnost nakouknout pod pokličku aktivit na naší univerzitě a užít si příjemné prostředí kampusu třeba v Libosadu nebo na workoutovém hřišti. Podívaly se do nejbližšího okolí kampusu, kde navštívily přírodní památku Housle v Lysolajích. A vyjely si na Smíchov do Stanice přírodovědců.

Spolu s Annou Šebovou jsme se na katedře kvality a bezpečnosti potravin věnovali výrobě jogurtů. O rýžování granátů nás poučil Václav Tejnecký z katedry pedologie a ochrany půd. Navštívili jsme Demonstrační a experimentální stáj FAPPZ, tam nás provedla Ivana Gardiánová, a sbírkovnu na katedře myslivosti a lesnické zoologie nám ukázal Jiří Synek. Dále jsme si „zakouzlili“ na katedře chemie s Lubošem Paznochtem, zajezdili na koních na Brandejsově statku za doprovodu Lucie Starostové, vyzkoušeli si simulátor střelnice na High-Tech pavilonu FLD s Andreou Lescheovou a navštívili nás zástupci spolku Derbianus, který se na Fakultě tropického zemědělství věnuje záchraně antilopy Derbyho v africkém Senegalu.

Oba příměstské tábory byly pro děti zaměstnanců ČZU v Praze zdarma.

Zázemí přírodovědných táborů bylo dětem poskytnuto díky vstřícnosti paní ředitelky Hany Landové v Knihovně ČZU, kde mohly využít relaxační prostory čítáren a věnovat se kreativním činnostem ve studovně.

Děkujeme všem zaměstnancům univerzity, kteří si našli chvilku času a dětem představili univerzitní činnosti, děkujeme vedení univerzity, které je aktivitám pro děti nakloněno, a v neposlední řadě děkujeme vám, rodičům, za projevenou důvěru a zájem.

Do budoucna plánujeme aktivity během letních, ale i jarních prázdnin opakovat a rozšiřovat.

Těšíme se na vás!

Za realizační tým aktivit pro děti na ČZU

Alena Vlková

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content