Zázemí pro účastníky příměstských táborů poskytlo vedení Knihovny ČZU, které dětem nabízí prostor nejen pro nejrůznější kreativní činnosti a společenské hry, ale i pro relaxaci a odpočinek. Téměř padesátka dětí si během léta užila zážitkový program v kampusu i mimo něj. Díky vstřícnosti univerzitních zaměstnanců si děti mohly vyzkoušet klasické laboratorní činnosti na katedře mikrobiologie, výživy a dietetiky, ale i ty netradiční v laboratořích především na Fakultě lesnické a dřevařské (laboratoř ergonomických studií, laboratoř chovu bezobratlých a drobných obratlovců). Velkým zážitkem pro ně byly komentované prohlídky tropického a subtropického skleníku Fakulty tropického zemědělství a ukázka formule studentského spolku CZU Prague Formula Racing.
Druhý turnus na přelomu července a srpna byl pilotním projektem v anglickém jazyce, kdy zážitkový i celotáborový program pro děti probíhal v angličtině. Kromě zmiňovaných aktivit měly děti například možnost nahlédnout pod pokličku zimbabwské kuchyně společně s absolventkou FTZ.
Děkujeme každému zaměstnanci univerzity, který věnoval svůj čas dětem a představil a přiblížil jim univerzitní činnosti, děkujeme vedení univerzity, které je realizaci aktivit pro děti nakloněno, a v neposlední řadě děkujeme rodičům za projevenou důvěru a zájem. A těšíme se na další setkávání s rodiči i dětmi.
Za realizační tým aktivit pro děti na ČZU
Alena Vlková
Podobné články
Možná bude někomu tento titulek znít divně. Onen údiv je však vyjádřen v samotné otázce – zda je možné, či zda není možné dělat vědu jinak, než tomu bylo po předchozí staletí.
Johana Rondevaldová je s Fakultou tropického zemědělství spjata již od svých bakalářských studií. Zaměřuje se na využití méně známých rostlinných druhů, které mohou významně přispět k řešení podvýživy a chronických onemocnění. Více se dozvíte v rozhovoru, který nabízí zajímavý pohled