Svátek má

Maxim
13°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
13°C
Clear sky
Pondělí
81%
03:00
Min: 10°C
990
19:00
Max: 23°C
NNW 1 m/s

Právě vychází jarní číslo zpravodaje České zemědělské univerzity v Praze

Na devadesáti šesti stranách časopisu Živá univerzita přinášíme výběr toho nejzajímavějšího, čím ČZU v Praze v posledních týdnech žije.

V rozhovorech, článcích a aktualitách se dočtete, na čem přes turbulentní dobu pracují vědci ČZU, čím se zabývají její studenti a jak efektivně se tato pražská univerzita postarala a stále stará o ukrajinské maminky s dětmi prchající před válkou v jejich zemi.

Rekapitulujeme nejdůležitější události poslední doby, například že s novým rokem zahájil další funkční období rektor ČZU v Praze Petr Sklenička, že se svých funkcí ujali tři nově zvolení děkani a že máme dva nové profesory. Po dvouleté covidové pauze se začínají rozbíhat tradiční univerzitní aktivity – například na 11. června se chystá velkolepá Zahradní slavnost, na níž si také připomeneme 70 let existence samostatné Vysoké školy zemědělské, dnešní České zemědělské univerzity v Praze.

Dozvíte se, jak funguje Centrum infekčních nemocí zvířat (CINeZ) založené při ČZU před dvěma roky, co se řeší v univerzitní veterinární ambulanci, co nového v modelové krajině Amálie u Lán, jakým směrem se ubírají lesní bioekonomika, agrivoltaika a další trendy a technologie udržitelné budoucnosti. To a mnoho dalšího najdete zde:

https://www.czu.cz/cs/r-8681-visualni-blok-homepage-vlevo-dole/ziva-univerzita-aktualni-cislo.html

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content