Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Pomozte ohrožené přírodě v jižním Kamerunu

Vědci Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze vyhlašují sbírku na pomoc vesnici Ebogo v Kamerunu. Případní dárci mohou přispět k ochraně ohroženého tropického pralesa, k rozvoji místních komunit a vzdělání dětí v Ebogu i přilehlých vesnicích.

Diverzita a ekologie termitích společenstev v jižním Kamerunu v reakci na klimatické změny je dlouhodobým cílem výzkumu vědců z Termite Research Team při Fakultě tropického zemědělství ČZU v Praze. Hledají způsoby, jak zefektivnit tamní zemědělské praktiky, protože pouze udržitelné zemědělství může pomoci zastavit úbytek původních tropických biomů.

Naším cílem je zachránit cenný kus přírody v Jižním Kamerunu, k čemuž je nutná podpora místní komunity a vzdělávání budoucích generací,“ vysvětluje vedoucí projektu doc. Jan Šobotník z Fakulty tropického zemědělství. „Lidé jsou tu velmi chudí, netrpí hladem, ale vydělávají v průměru méně než dva dolary denně. Proto jsou náklady spojené se studiem dětí pro řadu rodin často nedosažitelné. Podporu vzdělávání mladých generací vidím jako jednu z cest ochrany přirozených biotopů před negativními zásahy člověka,“ dodává Jan Šobotník.

Proč podpořit EBOGO? Proč jsou termiti důležití?

  • Udržení nedotčených lesních porostů
  • Dle výzkumu les hostí jedno z nejbohatších společenství termitů na světě (250 druhů)
  • Tři nové rody objevené jen v rámci průzkumu malého kousku půdy
  • Termiti v tropech navracejí živiny do nekonečného koloběhu života
  • Zapojení místních komunit do projektů – změna smýšlení začíná u dětí – vzdělávání – finanční náklady

VÝZVA k dárcovství

Rádi bychom vás touto cestou oslovili a zároveň požádali o finanční prostředky, které budou použity na výzkumné aktivity související s ochranou přírody v jižním Kamerunu, rozvojem místních komunit a podporou šíření vzdělání dětí v Ebogu i přilehlých vesnicích. Pokud se rozhodnete do naší sbírky přispět, můžete tak učinit pomocí transparentního účtu č. 2902001431/2010, v kompetenci Termite Research Team z.s. (viz. termiti.czu.cz).

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content