Svátek má

Maxim
13°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
13°C
Clear sky
Pondělí
81%
03:00
Min: 10°C
990
19:00
Max: 23°C
NNW 1 m/s

Pomozte ohrožené přírodě v jižním Kamerunu

Vědci Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze vyhlašují sbírku na pomoc vesnici Ebogo v Kamerunu. Případní dárci mohou přispět k ochraně ohroženého tropického pralesa, k rozvoji místních komunit a vzdělání dětí v Ebogu i přilehlých vesnicích.

Diverzita a ekologie termitích společenstev v jižním Kamerunu v reakci na klimatické změny je dlouhodobým cílem výzkumu vědců z Termite Research Team při Fakultě tropického zemědělství ČZU v Praze. Hledají způsoby, jak zefektivnit tamní zemědělské praktiky, protože pouze udržitelné zemědělství může pomoci zastavit úbytek původních tropických biomů.

Naším cílem je zachránit cenný kus přírody v Jižním Kamerunu, k čemuž je nutná podpora místní komunity a vzdělávání budoucích generací,“ vysvětluje vedoucí projektu doc. Jan Šobotník z Fakulty tropického zemědělství. „Lidé jsou tu velmi chudí, netrpí hladem, ale vydělávají v průměru méně než dva dolary denně. Proto jsou náklady spojené se studiem dětí pro řadu rodin často nedosažitelné. Podporu vzdělávání mladých generací vidím jako jednu z cest ochrany přirozených biotopů před negativními zásahy člověka,“ dodává Jan Šobotník.

Proč podpořit EBOGO? Proč jsou termiti důležití?

  • Udržení nedotčených lesních porostů
  • Dle výzkumu les hostí jedno z nejbohatších společenství termitů na světě (250 druhů)
  • Tři nové rody objevené jen v rámci průzkumu malého kousku půdy
  • Termiti v tropech navracejí živiny do nekonečného koloběhu života
  • Zapojení místních komunit do projektů – změna smýšlení začíná u dětí – vzdělávání – finanční náklady

VÝZVA k dárcovství

Rádi bychom vás touto cestou oslovili a zároveň požádali o finanční prostředky, které budou použity na výzkumné aktivity související s ochranou přírody v jižním Kamerunu, rozvojem místních komunit a podporou šíření vzdělání dětí v Ebogu i přilehlých vesnicích. Pokud se rozhodnete do naší sbírky přispět, můžete tak učinit pomocí transparentního účtu č. 2902001431/2010, v kompetenci Termite Research Team z.s. (viz. termiti.czu.cz).

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content