Na programu byla komentovaná prohlídka odrůdových pokusů s řepkou ozimou, odrůd s efektivním využitím dusíku, pokusů s hnojivy Timac a přípravky Bayer. Přítomní si mohli vyslechnout aktuální doporučení k porostům řepky od předních odborníků z České zemědělské univerzity. K vidění tu bylo celkem 55 odrůd řepky ozimé.
Úvodního slova se ujali vedoucí výzkumné stanice Červený Újezd dr. Jaroslav Tomášek a specialista na řepku a její odrůdy a na pěstitelské technologie dr. David Bečka. Návštěvníky Polního dne přivítal děkan Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU prof. Josef Soukup a poté se jim představili organizátoři akce, zástupci ČZU a hlavní sponzoři. Zpestřením programu Polního dne byla ukázka pěstování sladovnického ječmene a dalších plodin dle principů regenerativního zemědělství.






Podobné články
Ve dnech 10. a 11. dubna 2025 se na České zemědělské univerzitě v Praze uskutečnil 12. ročník Konference akademických senátorek a senátorů (KAS), kterou pořádala Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ve spolupráci s ČZU. Setkání přilákalo více než
Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze vnímá závažnost situace týkající se studentky doktorského programu „Ochrana lesů a myslivost“, která byla na Slovensku odsouzena v souvislosti s nelegálním odstřelem chráněného živočicha.