Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Podle Šanghajského žebříčku je Česká zemědělská univerzita v Praze co do kvality výzkumné činnosti čtvrtá nejlepší v republice

Nejnovější údaje Academic Ranking of World Universities, tzv. Šanghajského žebříčku, který je jedním z nejstarších nástrojů hodnotících výzkumnou činnost univerzit, je letos ČZU v Praze na čtvrtém místě v České republice. Toto umístění sdílí s ČVUT.

Celosvětově se ČZU z dvou a půl tisíce hodnocených škol umístila mezi 801. a 900. místem. Tento prestižní žebříček hodnotil zhruba 2500 univerzit, přičemž na světě je více než 30 000 vysokých škol.

Z českých univerzit se na prvních třech místech ocitly Karlova univerzita (301.–400.), Masarykova univerzita (401.–500.) a Univerzita Palackého v Olomouci (701.–800.). Celkem se v první tisícovce univerzit umístilo osm českých vysokých škol.

ČZU se ve zmíněném žebříčku poprvé objevila v roce 2018, kdy se v ČR umístila na sdíleném pátém místě a celosvětově na 901.–1000. místě. Posun výše v pořadí během pěti let dokazuje rostoucí kvalitu výzkumu na této univerzitě.

Kromě absolvujících či zaměstnaných nositelů Nobelovy ceny nebo Fieldsovy medaile jsou pro hodnocení v Šanghajském žebříčku klíčovými publikace v časopisech Nature a Science. Dále se hodnotí počet vysoce citovaných autorů/autorek, počet článků indexovaných v databázi Web of Science a publikační výkonnost na osobu afiliovanou k hodnocené univerzitě.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content