Celosvětově se ČZU z dvou a půl tisíce hodnocených škol umístila mezi 801. a 900. místem. Tento prestižní žebříček hodnotil zhruba 2500 univerzit, přičemž na světě je více než 30 000 vysokých škol.
Z českých univerzit se na prvních třech místech ocitly Karlova univerzita (301.–400.), Masarykova univerzita (401.–500.) a Univerzita Palackého v Olomouci (701.–800.). Celkem se v první tisícovce univerzit umístilo osm českých vysokých škol.
ČZU se ve zmíněném žebříčku poprvé objevila v roce 2018, kdy se v ČR umístila na sdíleném pátém místě a celosvětově na 901.–1000. místě. Posun výše v pořadí během pěti let dokazuje rostoucí kvalitu výzkumu na této univerzitě.
Kromě absolvujících či zaměstnaných nositelů Nobelovy ceny nebo Fieldsovy medaile jsou pro hodnocení v Šanghajském žebříčku klíčovými publikace v časopisech Nature a Science. Dále se hodnotí počet vysoce citovaných autorů/autorek, počet článků indexovaných v databázi Web of Science a publikační výkonnost na osobu afiliovanou k hodnocené univerzitě.
Podobné články
Univerzitní statek Amálie na Rakovnicku se stal jedinečnou vědeckou laboratoří pro pochopení klimatické změny a zmírnění jejích dopadů v kulturní krajině. Naléhavost podpory udržitelného zemědělství si vědci z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze se svými partnery plně
Česká zemědělská univerzita je oblíbenou destinací studentů i odborníků z celého světa, které sem lákají zajímavé výzkumné a vzdělávací projekty. A právě pro zahraniční akademiky a jejich rodiny už třetím rokem na univerzitě funguje Welcome Centrum. Jeho smyslem je poskytnout