Svátek má

Blanka
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Provozně ekonomická fakulta ČZU podporuje hobby včelaře mobilní aplikací

Provozně ekonomická fakulta ČZU již od roku 2017 spolupracuje s partnery z praxe na projektu Včelstva Online (https://vcelstva.czu.cz/), který má za cíl podporovat malé české včelaře a provádět dlouhodobě Citizen Science v oblasti precizního zemědělství. Jedním z posledních výstupů projektu je mobilní aplikace Med Hned, umožňující každému dohledat si dle své geografické polohy prodej medu přímo od včelaře v kterémkoliv regionu ČR. Aplikace je určena pro OS Android po stažení na Google Play. Běžný uživatel mobilního telefonu si díky této aplikaci může dohledat prodej medu ze dvora buď v nejbližším okolí, např. při jízdě autem regionem, nebo podle zadané obce. V dalším kroku stačí jen spustit navigaci na vybrané místo. Data v mobilní aplikaci se propisují od zaregistrovaných včelařů v rámci celé ČR z webového portálu Včelstva Online. Včelař si může zadat libovolný počet prodejních míst či napsat informace k prodejnímu místu – uživatel aplikace se tak dozví nejen konkrétní místo prodeje, ale případně za jakou cenu a jaký druh medu je nabízen. Zprostředkování prodejního místa medu veřejnosti co nejvíce přístupnou formou je jedním z přínosů projektu včelařům. Webový portál Včelstva Online dále umožňuje vedení úlových karet, sledování a zobrazení dat z úlových vah (hmotnost, vlhkost a teplota úlu), zápis o léčení nebo o fenologickém pozorování v okolí stanoviště. Nově portál také nabízí registraci a evidenci pro včelařské spolky. Projekt portálu Včelstva Online je v současné době podporován v rámci probíhajícího projektu IGA PEF, který má za cíl rozšířit uživatelské funkce o strojové zpracování dat z úlových vah s notifikací včelařům a dosáhnout nových výsledků v oblasti výzkumu trofické aktivity včel a úživnosti krajiny pro včely.
doc. Ing. Jan Bartoška, Ph.D.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content