Svátek má

Květoslava
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Otevřeně o Praze: diskuse o dopadu klimatických změn na život ve městě

Organizace Open House Praha pořádá ve spolupráci s kulturním centrem Krenovka šestou a letošní závěrečnou debatu z cyklu Otevřeně o Praze, který se týká témat spojených s rozvojem hlavního města. Ve středu 29. listopadu od 18:00 se v Krenovce v prostorách Čítárny Unijazz v Praze 3 uskuteční panelová debata na téma Adaptace města na klimatické změny.

Změna klimatu je důsledkem lidské činnosti zejména za posledních sto let a má výrazný vliv na dění a život na planetě. Dnešní vysoce urbanizovaná společnost musí být schopna život ve městech měnícím se klimatickým podmínkám adekvátně přizpůsobit. „Během letošního posledního debatního večera budeme mluvit o tom, jestli má Praha plán na zmírnění dopadů klimatické změny a jaké kroky podniká ke zvýšení odolnosti města například vůči povodním nebo horku,“ říká Klára Veselá, ředitelka Open House Praha.

Po úvodní části, která účastníky seznámí s problematikou, bude následovat debata čtyř panelistek moderovaná Michalem Šedivým, lektorem celoročních akcí Open House Praha. Celý večer zakončí blok určený dotazům veřejnosti. Mezi panelistkami debaty bude Ing. Jana Komrsková, náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí a klimatický plán, Mgr. Petra Kolínská, ředitelka kanceláře Zeleného kruhu, Ing. arch. Anna Vinklárková, odbornice kampaně „Praha – město pro život“ v organizaci Arnika a RNDr. Michaela Pixová, Ph.D., pedagožka, aktivistka a publicistka.

Debatní cyklus Otevřeně o Praze odstartoval letos v únoru a v průběhu roku nabídl debaty na různá témata, jako jsou nemotorová doprava, budoucnost Nákladového nádraží Žižkov nebo kulturní dědictví Prahy. „Jsme velice rádi, že jsme v rámci celoroční činnosti neziskové organizace Open House Praha mohli veřejnosti debaty nabídnout a umožnit jim tak setkání s představiteli městských částí, zástupci občanských spolků a dalšími panelisty,“ říká Klára Veselá. „Děkujeme partnerům akce, kteří nám pomohli tento formát veřejnosti zprostředkovat,“ dodává.

Vstup na poslední z debat cyklu Otevřeně o Praze je zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě prostoru organizátor doporučuje rezervaci vstupenky za symbolický poplatek prostřednictvím GoOut.net: Otevřeně o Praze: Adaptace na klimatickou změnu. Více informací naleznete také na openhousepraha.cz/kalendar-akci/ nebo v události na Facebooku.


Open House Praha, z. ú., je nestátní nezisková organizace, která v rámci jednoho (zpravidla) květnového víkendu pořádá stejnojmenný festival s týdenním doprovodným programem. Koncept festivalu vznikl v Londýně v roce 1992 pod vedením zakladatelky Victorie Thornton, která za svůj počin získala Řád britského impéria. Světový festival, na jehož pořádání získala organizace mezinárodní licenci, se v Česku konal poprvé v roce 2015 a od té doby se stal jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v Praze. Patronkou pražského festivalu je Eva Jiřičná, architektka českého původu žijící v Londýně, která stála u počátků Open House London a 20 let byla jeho součástí, a to jako členka správní rady, ale také jako dobrovolnice v budovách a tvoří pomyslný most mezi Prahou a zakladatelským městem. Open House Praha je hrdou součástí mezinárodní sítě Open House Worldwide sdružující více než 50 měst na šesti kontinentech světa, v nichž festivaly Open House probíhají. Vedle pořádání festivalu se organizace věnuje také nejrůznějším celoročním aktivitám, jako jsou procházky pro veřejnost, akce pro dobrovolníky, partnery a členy klubu včetně vzdělávacích programů pro děti či lidi s hendikepem.


Nové kulturní a komunitní centrum Krenovka sídlí v objektu kulturní památky Krenovka na dolním Žižkově. Poskytuje zázemí a místo pro prezentaci různým uměleckým oborům, jako jsou tanec, hudba, literatura nebo vizuální umění. Dále je prostorem pro vzdělávání, komunitní život a setkávání. V objektu se nachází Čítárna Unijazzu, výtvarný ateliér Krenovka Inkubátor, kreativní prostor ArtHUB a působí zde i Tanec Praha. Provozovatelem Krenovky je společnost SUDOP Real, která objekt bývalého drážního hostince nechala zrekonstruovat.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content