Tématem přednášky bylo růstové a fixní myšlení. Přítomní se tak dozvěděli, jak smýšlet o sobě i ostatních daleko efektivnějším způsobem, co je neuroplasticita a jak ovlivňuje naše dovednosti, jak může růstové myšlení pomoci při zvládání změn a nejistot a jak vycvičit růstové myšlení u sebe a ostatních.
Výzkumy totiž ukazují, že máme tendenci podléhat jednomu typu myšlení. První vede k depresivním tendencím a neúspěchu. Druhý naopak ke spokojenosti a výrazně lepším výsledkům. Změnou způsobu myšlení lze výrazně ovlivnit život k lepšímu. V osobním životě i v kariéře. Studie totiž potvrzují, že to, jak má život vypadat, je z velké části v našich hlavách.
Petr Ludwig, přední český odborník a lektor založil před jedenácti lety vzdělávací institut GrowJOB a převádí do praxe aktuální vědecké poznatky z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Institut pomáhá zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu a spokojenost lidí ve společnosti. Přednáška se uskutečnila za dodržení všech bezpečnostních opatření souvisejících s koronavirovou epidemií.
Podobné články
Katedra jazyků Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze uspořádala v rámci programu Blended Intensive Programme (BIP) mezinárodní týdenní literární kurz Literarisches Prag zaměřený na pražské německé spisovatele.
Také letos se na závěr akademického roku na České zemědělské univerzitě konala výstava bakalářských a ateliérových prací letního semestru 2024/2025, které vypracovali studenti a studentky programu Krajinářská architektura Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. V přízemí budovy MCEV II byly