Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Originální železniční zastávka už slouží veřejnosti

Nový dřevěný přístřešek mají k dispozici cestující v zastávce Chřenovice-Podhradí u Ledče nad Sázavou. Vznikl podle návrhu studentů Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze a Fakulty stavební ČVUT v Praze, kteří se s tímto projektem prosadili ve studentské soutěži v konkurenci šesti týmů.

Elegantní dřevěná zastávka zvyšuje komfort cestujících čekajících na příjezd vlaku. Zajímavý design a jednoduchost údržby činí přístřešek nejenom praktickým, ale i esteticky přitažlivým. Díky použití přírodního dřevěného materiálu se nová zastávka harmonicky zapojuje do okolní krajiny, což cestujícím přináší příjemné a uklidňující prostředí. Je tak dokonalým příkladem, jak mohou moderní design a přírodní materiály společně vytvářet funkční a zároveň esteticky přitažlivé řešení pro veřejný prostor.

Smyslem studentské soutěže vypsané Fakultou lesnickou a dřevařskou ve spolupráci se Správou železnic, s. o., bylo motivovat studenty, aby se aktivně zapojili do změny vnímání železnice jako ekologického druhu veřejné dopravy. Soutěž byla určena všem studentům této fakulty ČZU, kteří by měli chuť se ve spolupráci se studenty architektury dalších vysokých škol zapojit do návrhu nového dřevěného přístřešku. Ten se po splnění daných požadavků mohl stát součástí typizovaných staveb na české železnici.

Návrh musel splňovat technické parametry železničních přístřešků daných normami Správy železnic, s. o., musel být modulární a zároveň v systému „antivandal“. Také měl obsahovat architektonické řešení i celou projektovou dokumentaci s nástinem technického řešení a rozpočtu materiálu i prací. A náklady na pořízení přístřešku nesměly přesáhnout 500 000 korun.

Zdroj: FLD

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content