Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Nový Atlas hnízdního rozšíření ptáků v České republice

Více než dvě stovky druhů ptáků, kteří na území České republiky prokazatelně či pravděpodobně hnízdili v období let 2014–2017, představuje veřejnosti knižní novinka „Atlas hnízdního rozšíření ptáků v České republice“. Publikace byla pokřtěna 16. prosince na Fakultě životního prostředí ČZU v Praze.

Autory této sondy do ptačí říše jsou přední čeští ornitologové Karel Šťastný, Vladimír Bejček, Ivan Mikuláš a Tomáš Telenský. Publikace bohatou grafickou formou reflektuje dlouhodobá a mimořádně cenná sledování hnízdních trendů ptačích druhů. Čtenáři se tak seznámí nejen s výčtem tuzemské avifauny, ilustrované fotografiemi ptáků v jejich přirozeném prostředí, ale také s územními či populačními trendy nebo pravděpodobností jejich zastižení, třeba i v závislosti na nadmořské výšce. Díky tomu, že vydání knihy navazuje na mapování ptačích hnízd z let 2001–2003 i na předchozí data z období 1973–1977 a 1985–1989, součástí knihy je unikátní porovnání map výskytu v historii.

Knihu vydalo nakladatelství Aventinum a je k dostání například v online knihkupectví Kosmas.

Zdroj: Fakulta životního prostředí ČZU v Praze

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content