Svátek má

Blanka
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Noc vědců 2021 přilákala na Českou zemědělskou univerzitu všechny generace

Pátek 24. září patřil vědecko-popularizační akci Noc vědců 2021, která se konala také v kampusu ČZU. Do programu pro děti i dospělé se zapojilo všech šest fakult. Tématem letošního ročníku byl ČAS.

„Do suchdolského kampusu se s námi přišlo ztratit v čase více než 740 návštěvníků. Prozkoumávali jsme vývoj krajiny, zvířat, vozidel i další techniky v průběhu let,“ říká koordinátorka Noci vědců na ČZU Karolina Křtěnová a dodává: Každý si mohl mnohé vyzkoušet, zažít i ochutnat. Návštěvníky všech věkových kategorií i zájmů čekaly přednášky, komentované ukázky, výstavy, hry i poznávačky. Letos jsme poprvé vytvořili celouniverzitní hru, kdy všichni sbírali razítka za účast na programu fakult, a mohli si tak projít všechny budovy. V rámci doprovodného programu jsme vytvořili meeting point u slunečních hodin, kde byl k dispozici info stánek, stánky s občerstvením, posezení a výroba placek pro děti,“ líčí průběh Noci vědců v kampusu ČZU Karolina Křtěnová.

Noc vědců ale jen tak nekončí, k dispozici je stále skvělý online program na https://www.nocvedcu.cz/czu-v-praze. Zde najdete videa i podcasty na zajímavá témata.

Už teď si mohou milovníci vědy zapsat termín Noci vědců na příští rok. Bude se opět konat poslední zářijový pátek, tedy 30. září 2022.

Noc vědců je akce, díky níž v jeden večer ožívají stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky němuž se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content