
„Do suchdolského kampusu se s námi přišlo ztratit v čase více než 740 návštěvníků. Prozkoumávali jsme vývoj krajiny, zvířat, vozidel i další techniky v průběhu let,“ říká koordinátorka Noci vědců na ČZU Karolina Křtěnová a dodává: „Každý si mohl mnohé vyzkoušet, zažít i ochutnat. Návštěvníky všech věkových kategorií i zájmů čekaly přednášky, komentované ukázky, výstavy, hry i poznávačky. Letos jsme poprvé vytvořili celouniverzitní hru, kdy všichni sbírali razítka za účast na programu fakult, a mohli si tak projít všechny budovy. V rámci doprovodného programu jsme vytvořili meeting point u slunečních hodin, kde byl k dispozici info stánek, stánky s občerstvením, posezení a výroba placek pro děti,“ líčí průběh Noci vědců v kampusu ČZU Karolina Křtěnová.
Noc vědců ale jen tak nekončí, k dispozici je stále skvělý online program na https://www.nocvedcu.cz/czu-v-praze. Zde najdete videa i podcasty na zajímavá témata.
Už teď si mohou milovníci vědy zapsat termín Noci vědců na příští rok. Bude se opět konat poslední zářijový pátek, tedy 30. září 2022.
Noc vědců je akce, díky níž v jeden večer ožívají stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.
V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky němuž se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.
Podobné články
Univerzitní statek Amálie na Rakovnicku se stal jedinečnou vědeckou laboratoří pro pochopení klimatické změny a zmírnění jejích dopadů v kulturní krajině. Naléhavost podpory udržitelného zemědělství si vědci z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze se svými partnery plně
Česká zemědělská univerzita je oblíbenou destinací studentů i odborníků z celého světa, které sem lákají zajímavé výzkumné a vzdělávací projekty. A právě pro zahraniční akademiky a jejich rodiny už třetím rokem na univerzitě funguje Welcome Centrum. Jeho smyslem je poskytnout