Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

„Neptáme se dívek, co by udělaly pro záchranu planety, chceme jim nabídnout zážitky na celý život,“ říká organizátor soutěže o královnu krásy České zemědělské univerzity v Praze

Miss Agro vznikla v roce 1999 jako studentská recese a tuhle vizitku si zachovala dodnes. Nejde v ní jen o krásný zevnějšek, ale hlavně o to, která z dívek dokáže okouzlit publikum a porotu svým šarmem, důvtipem nebo třeba schopností udělat si legraci sama ze sebe. To si myslí, a tím se také řídí jeden z organizátorů open-air festivalu Jakub Kopecký.

Jaký je váš dojem z festivalu Miss Agro 2022?

Už během příprav jsme byli trochu nervózní, jak dva vynechané ročníky festival změní a jak na Miss Agro budou návštěvníci reagovat. Ale naše obavy vůbec nebyly na místě, vše navázalo tam, kde to v roce 2019 skočilo. Tedy plným kampusem a výbornou atmosférou podpořenou skvělým počasí. Především za to počasí jsme neuvěřitelně rádi, předpověď ještě pár hodin předem nevypadala vůbec dobře. Štěstí nám ale přálo, a tak celkový dojem z festivalu nic nepokazilo.

Miss Agro 2022 byla po covidové pauze první velkou open air akcí v kampusu. Festival je ale tradičně dost náročný na organizaci. Povedlo se všechno podle vašich představ? Nebo je něco, co příště chcete udělat úplně jinak?

Neřekl bych, že je třeba něco výrazně měnit. K určitým změnám došlo před tímto ročníkem, ale festival má svoji tvář, díky které si uchovává jedinečnost a tradici. Každou změnu musíme vždy pečlivě zvažovat. Samozřejmě, nikdy se nepovede vše podle představ, ale tak to u organizace velkých akcí bývá. Jak vše zase příští rok vylepšit víme, ale dejme si čas vstřebat ten pozitivní pocit z povedené akce. Pak se zase pustíme do práce.

Jak hodnotíte návštěvnost?

Jak už to u akcí se vstupem zdarma bývá, velkou roli hraje počasí. To nám nakonec přálo, nicméně samotná předpověď den předem mohla desítky návštěvníků, především mimopražských, odradit. I tak se účast blížila předchozím ročníkům, takže rozhodně můžeme být spokojeni.

Shodují se vaše preference ohledně nejkrásnějších dívek s rozhodnutím poroty? A která byla vaší nejžhavější favoritkou?

Je vidět, že porota volila opravdu pečlivě a nejenom na základě vzhledu, ale i dalších vlastností dívek, které měla možnost poznat během celého finálového dne v našem zázemí. Jsem rád, že titul Miss Agro získala právě Terka Chaloupková, která dlouhodobě, ve více než měsíční přípravě na finále, dokazovala, že si korunku opravdu zaslouží. Nejenom svou krásnou, ale také šarmem, humorem a přátelskou povahou. Titul je ve správných rukách.

V této soutěži rozhodně nejde jen o perfektní zevnějšek. Podařilo se dostat z finalistek to nejlepší? A podle jakého klíče sestavujete jejich úkoly?

Miss Agro nikdy nebyla typickou soutěží krásy. Už od prvního ročníku v roce 1999 to byla spíš recese, která si kladla za cíl pobavit a spojit univerzitní kampus dohromady. A tolik se toho zase za těch dvaadvacet ročníků nezměnilo. Neptáme se dívek, jestli chtějí světový mír nebo co by udělaly pro záchranu planety. Celá příprava je o tom nabídnout holkám zážitky, na které budou ještě dlouho po škole vzpomínat. Proto také měly víceméně volnou ruku ve výběru volné disciplíny. Porota je tak mohla vidět v netradiční roli a poznala, jakou legraci si ze sebe dívky umí udělat. Pro porotu je fyzická krása opravdu minimálním kritériem.

Jak hodnotíte letošní novinku, a sice souboj o titul Strong Man?

Do tak tradiční akce, jakou Miss Agro je, se samozřejmě každá taková zásadní novinka přidává velmi obtížně. Měli jsme tedy trochu obavy, jak se nám soutěž Strong Man povede do programu začlenit. Musím ale říct, že titulový souboj o nejsilnějšího muže ČZU měl skvělý náboj, a i diváci novinku uvítali. Vypadá to, že zájem bude v dalších ročnících ještě sílit, takže se máme na co těšit.

Podle reakcí se zdá, že se povedl i výběr hudby. Vy jste spokojen?

Každý rok se snažíme, aby si v hudebním programu každý něco našel. Podle reakcí se nám i letos povedlo složit rozmanitý line-up a jsem za pozitivní feedback rád.

Co pro vás osobně bylo nejsilnějším momentem letošního ročníku?

Měli jsme s organizačním týmem těsně před Miss Agro ještě jednu náročnou akci, a i tak jsme všechno zvládli plynule a bez komplikací. Jsem pyšný na všechny, kdo se se mnou na Miss Agro podílejí a jak za těch několik let dovedeme fungovat již téměř poslepu.

Už máte s pořádáním Miss Agro hodně zkušeností, ale možná si přece jen do příštího ročníku odnesete další ponaučení. Je nějaké takové?

Kdo nechce usnout na vavřínech, pořád se učí. Teď asi žádnou konkrétní věc nevypíchnu, ale můžu slíbit, že příští Miss Agro bude zase o kus lepší.

Ptala se: Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content