Svátek má

Maxim
14°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
14°C
Clear sky
Pondělí
66%
03:00
Min: 10°C
991
19:00
Max: 23°C
N 1 m/s

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne

Předcházet vzniku plastového odpadu je mnohem efektivnější než přemýšlet o způsobech jeho ekologické likvidace. V kampusu České zemědělské univerzity v Praze najdeme mnoho příkladů, že to jde. Ať už využíváním filtračních zařízení na vodu nebo vratných kelímků či nádob na jídlo.

Systém vratných kelímků na kávu a nově také vratných krabiček na jídlo je zaveden v restauracích Hodně dobré jídlo v kampusu ČZU. Můžete si zde vyzvednout zálohovaný znovupoužitelný termohrnek na nápoje za 50 Kč a k tomu za 30 Kč víčko, které vám z hygienických důvodů již zůstane. Komplet je vyrobený z nezávadného polypropylenu, zkráceně PP (bez BPA). Kelímek je dvouplášťový, takže i při přenosu velmi horkého nápoje nehrozí popálení rukou. Zároveň vzhledem ke svým termoregulačním vlastnostem udrží nápoj dlouho horký.

Kelímek je možné využít také v automatech označených nálepkou „Dej si do vlastního“. Před objednávkou je potřeba kelímek šikovně zasunout pod trysky. Automat po správné detekci na displeji napíše „kelimek“ a můžete pokračovat v objednávce.

Novinkou v restauracích Hodně dobré jídlo je systém vratných obalů na jídlo. Za zálohu 80 Kč si necháte zabalit jídlo s sebou do takzvané REkrabičky, za jejíž vrácení v jakékoliv partnerské provozovně získáte zálohu zpět.

REkrabička je vyrobena z pečlivě vybraného typu polypropylenu, jehož extrémní odolnost umožňuje použít každou REkrabičku až 400 x a nahradit stejné množství jednorázových obalů. Vzduchotěsné víko zajišťuje dokonalé utěsnění, takže v tašce nenajdete žádné nepříjemné překvapení. Co se týče dvoukomorové REkrabičky, obě její části jsou plně dělené, takže se vám nepromíchá příloha s hlavním chodem. Výroba se nachází přímo v České republice, což umožňuje minimalizovat přepravu a efektivně snižovat produkci CO₂. Všechny použité materiály jsou stoprocentně recyklovatelné a šetrné k přírodě.

Další možností, jak můžete na ČZU podpořit předcházení vzniku odpadu je využívat filtračních zařízení na vodu Filtermac a stáčet si vodu do vlastních láhví. Více o Filtermacu a o jeho umístění v kampusu naleznete zde.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content