Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne

Předcházet vzniku plastového odpadu je mnohem efektivnější než přemýšlet o způsobech jeho ekologické likvidace. V kampusu České zemědělské univerzity v Praze najdeme mnoho příkladů, že to jde. Ať už využíváním filtračních zařízení na vodu nebo vratných kelímků či nádob na jídlo.

Systém vratných kelímků na kávu a nově také vratných krabiček na jídlo je zaveden v restauracích Hodně dobré jídlo v kampusu ČZU. Můžete si zde vyzvednout zálohovaný znovupoužitelný termohrnek na nápoje za 50 Kč a k tomu za 30 Kč víčko, které vám z hygienických důvodů již zůstane. Komplet je vyrobený z nezávadného polypropylenu, zkráceně PP (bez BPA). Kelímek je dvouplášťový, takže i při přenosu velmi horkého nápoje nehrozí popálení rukou. Zároveň vzhledem ke svým termoregulačním vlastnostem udrží nápoj dlouho horký.

Kelímek je možné využít také v automatech označených nálepkou „Dej si do vlastního“. Před objednávkou je potřeba kelímek šikovně zasunout pod trysky. Automat po správné detekci na displeji napíše „kelimek“ a můžete pokračovat v objednávce.

Novinkou v restauracích Hodně dobré jídlo je systém vratných obalů na jídlo. Za zálohu 80 Kč si necháte zabalit jídlo s sebou do takzvané REkrabičky, za jejíž vrácení v jakékoliv partnerské provozovně získáte zálohu zpět.

REkrabička je vyrobena z pečlivě vybraného typu polypropylenu, jehož extrémní odolnost umožňuje použít každou REkrabičku až 400 x a nahradit stejné množství jednorázových obalů. Vzduchotěsné víko zajišťuje dokonalé utěsnění, takže v tašce nenajdete žádné nepříjemné překvapení. Co se týče dvoukomorové REkrabičky, obě její části jsou plně dělené, takže se vám nepromíchá příloha s hlavním chodem. Výroba se nachází přímo v České republice, což umožňuje minimalizovat přepravu a efektivně snižovat produkci CO₂. Všechny použité materiály jsou stoprocentně recyklovatelné a šetrné k přírodě.

Další možností, jak můžete na ČZU podpořit předcházení vzniku odpadu je využívat filtračních zařízení na vodu Filtermac a stáčet si vodu do vlastních láhví. Více o Filtermacu a o jeho umístění v kampusu naleznete zde.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content