Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Nejasná zpráva o stavu vody z Landscape festivalu Jihlava – Brtnice 2023

V rámci Landscape festivalu Jihlava 2023 vznikl projekt „Memento H2O“, napouštění rybníku v zámeckém parku v Brtnici. Jakkoli absurdní se může zdát napouštění rybníka jeho vlastní vodou ze 150 konviček na zalévání domácích květin, je tento projekt i přes svoji úsměvnost myšlen zcela vážně.

Můžeme se ptát, jak dlouho ještě bude voda v řekách, potocích, rybnících i ve studnách rodinných domů? Jak daleko je doba, kdy třeba budeme uměle napouštět rybníky a jezera, protože z nich bude voda nenávratně mizet a žádná, nebo skoro žádná do nich nebude přitékat? Jak dlouho ještě příroda vydrží znečišťování vody, kterou do krajiny vracíme? Dává pak smysl gesto vracení stejně kvalitní vody do krajiny v podobě, kterou jsme si z ní vzali?

Happening napouštění rybníka z konviček je určen pro širokou veřejnost města Brtnice, kterého se mohou účastnit všichni od nejútlejšího věku, až po dospělé a starší občany. Proběhl v sobotu 3. června 2023 v 15.00 hodin. Instalace z konviček zůstane na ostrově Zámeckého rybníku po dobu trvání Landscape festivalu zavěšena jako „Memento H2O“. Po ukončení festivalu 30. září 2023 budou konvičky rozdány občanům města Brtnice.

Autorem realizace projektu a happeningu „Memento H2O“ je doc. akad. soch. Aleš Hnízdil

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content