Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Naučná stezka kampusem podle představ studentů České zemědělské univerzity

Solární pergola, led žárovky svítící na cestu studentům na kolejích nebo květnatá louka uprostřed kampusu. To jsou jen některé z nápadů, s nimiž studenti v minulých letech oslovili porotu soutěže ČZU Campus Sustainability Challenge. Studentská soutěž, jejímž cílem je rozšířit principy udržitelného rozvoje mezi zaměstnance a studenty, se na této univerzitě vyhlašuje každý rok v letním semestru. Tentokrát se můžeme těšit na nápady, jak nejlépe pojmout naučnou stezku kampusem.

Studenti se mohou se svými návrhy přihlásit do soutěže do konce května. Pak odborná porota vybere nejlepší projekty a jejich autoři získají odměnu ve formě stipendia a podporu při realizaci svých nápadů. Vybrané týmy budou své práce prezentovat před Radou pro udržitelný rozvoj v první polovině června 2023.

A co se v soutěži ČZU Campus Sustainability Challenge 2023 hledá? Nic menšího než originální návrh, jak provést návštěvníky kampusem a ukázat jim, co vše se na univerzitě dělá pro udržitelnost a plnění Cílů udržitelného rozvoje OSN na ČZU.

„Naučná stezka by měla být edukativní, ale zároveň hravá. Měla by zaujmout širokou škálu návštěvníků od malých dětí po dospělé. Ukázat, co na ČZU děláme pro udržitelnost, a motivovat k udržitelnějšímu chování naše studenty, zaměstnance a návštěvníky,“ vysvětluje prorektorka pro rozvoj a udržitelnost prof. Eva Vlková s tím, že provedení ani konceptu se meze nekladou. „Buďte kreativní, nenechte svou představivost svázat standardními představami o naučných stezkách. Neočekáváme, že návrhem bude čistě klasická naučná stezka s tabulemi,“ vzkazuje studentům prorektorka.

Řešení by nemělo být zaměřeno pouze na udržitelnost kampusu, ale také na udržitelnost stezky jako takové. Jednotlivá zastavení mají zviditelnit témata jako biodiverzita, voda, řešení pro úsporu energií a snížení dopadů klimatické změny a odpady.

Podrobnosti o soutěži zde.

Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content