Svátek má

Taťána
1°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
1°C
Broken clouds
Středa
72%
04:46
Min: -1°C
995
17:29
Max: 10°C
S 2 m/s

Národní informační den k novým výzvám programu Horizont Evropa

V úterý 22. listopadu 2022 pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze spolu s Technologickým centrem Akademie věd ČR Národní informační den k novým výzvám v proevropském programu Horizont Evropa. Koná se v předvečer zveřejnění nového plánu výzev na roky 2023 a 2024.

Jde o setkání odborníků z celé republiky, kteří se věnují výzkumu v oblasti life sciences. Tedy nejen zemědělství a lesnictví, ale celkově udržitelnému hospodaření a péči o vodu a krajinu. Vystoupí zde mimo jiné Tereza Budňáková z bruselské agentury pro životní prostředí CINEA, která představí koncepci výzev zaměřených na ochranu přírody a klimatu.

Zkušení lídři výzkumných týmů Constantinos Stathopoulos, Patrick van Damme a Ivona Mladineo budou diskutovat, jak nastavit fungování týmu, aby se úspěšně zapojoval do vysoce kompetitivních soutěží. Vedoucí české podpůrné kanceláře v Bruselu Lenka Procházková bude hovořit o tom, jak se více zviditelnit v centrálních institucích.

„Horizont Evropa je sedmiletý program s obrovským počtem výzev. Jenom klastr zaměřený na potraviny, bioekonomiku, přírodní zdroje a zemědělství plánuje výzvy za stovky milionů eur. S life sciences souvisí i další klastry, například klastr zaměřený na ochranu klimatu, energie a dopravu. Na této akci nebude možné prezentovat všechny konkrétní výzvy. Nicméně se očekává, že řečníci představí hlavní směry a priority v jednotlivých oblastech,“ říká prof. Marek Turčáni, prorektor pro strategii ČZU. Celý rozhovor s profesorem Turčánim na toto téma najdete zde.

 

 

 

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content