Svátek má

Rudolf
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Národní informační den k novým výzvám programu Horizont Evropa

V úterý 22. listopadu 2022 pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze spolu s Technologickým centrem Akademie věd ČR Národní informační den k novým výzvám v proevropském programu Horizont Evropa. Koná se v předvečer zveřejnění nového plánu výzev na roky 2023 a 2024.

Jde o setkání odborníků z celé republiky, kteří se věnují výzkumu v oblasti life sciences. Tedy nejen zemědělství a lesnictví, ale celkově udržitelnému hospodaření a péči o vodu a krajinu. Vystoupí zde mimo jiné Tereza Budňáková z bruselské agentury pro životní prostředí CINEA, která představí koncepci výzev zaměřených na ochranu přírody a klimatu.

Zkušení lídři výzkumných týmů Constantinos Stathopoulos, Patrick van Damme a Ivona Mladineo budou diskutovat, jak nastavit fungování týmu, aby se úspěšně zapojoval do vysoce kompetitivních soutěží. Vedoucí české podpůrné kanceláře v Bruselu Lenka Procházková bude hovořit o tom, jak se více zviditelnit v centrálních institucích.

„Horizont Evropa je sedmiletý program s obrovským počtem výzev. Jenom klastr zaměřený na potraviny, bioekonomiku, přírodní zdroje a zemědělství plánuje výzvy za stovky milionů eur. S life sciences souvisí i další klastry, například klastr zaměřený na ochranu klimatu, energie a dopravu. Na této akci nebude možné prezentovat všechny konkrétní výzvy. Nicméně se očekává, že řečníci představí hlavní směry a priority v jednotlivých oblastech,“ říká prof. Marek Turčáni, prorektor pro strategii ČZU. Celý rozhovor s profesorem Turčánim na toto téma najdete zde.

 

 

 

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content