Svátek má

Maxim
14°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
14°C
Clear sky
Pondělí
66%
03:00
Min: 10°C
991
19:00
Max: 23°C
N 1 m/s

Startup Night měla premiéru na síti, ČZU se představila projektem Rekáva

Propojit studenty pražských vysokých škol a inovativní nápady bylo záměrem Startup Night, která se premiérově uskutečnila 9. prosince 2021 večer, vzhledem k epidemiologické situaci online. ČZU v Praze zde představila startupový projekt Rekáva.

Během večera se prezentovalo několik úspěšných univerzitních startupů. Propojili se zde mentoři se studenty, kteří pracují na inovativních projektech nebo se zajímají o práci ve startupu.

„Bylo to velmi příjemné networkové setkání, do něhož se zapojilo 73 posluchačů. Byla možnost se bavit se studenty, ostatními startupy, ale třeba i s investorem. Což je vždycky skvělé, takhle má správný network vypadat. Ojedinělá pozice ČZU se opět potvrdila, protože Rekáva byla jediný udržitelně orientovaný projekt a očividně všechny zaujala!“ shrnuje své dojmy Klára Palasová, manažerka podnikatelského inkubátoru ČZU Point One.

Právě Point One a studenti bakalářského programu Inovativní podnikání Provozně ekonomické fakulty reprezentovali Českou zemědělskou univerzitu v Praze na první Startup Night s projektem Rekáva. Jeho nosnou myšlenkou je kávová sedlina, která je hlavním odpadem z kaváren. „Lidé o ní přemýšlejí jako o dalším možném zdroji, ale vidí ji primárně pouze jako odpad,“ vysvětluje zakladatelka projektu Jana Šrámková a dodává: „My v Rekávě se specializujeme na její svoz a další udržitelné využití například k pěstování hlívy ústřičné. Rekáva je inspirativní projekt, který nabízí jedinečnou odpadovou službu s cílem pomáhat kavárnám snížit jejich dopad na životní prostředí. Není to ale všechno, v tuto chvíli se chystá vstup na trh s ´Mushroom grow kitem´, aby si každý své houby mohl pěstovat sám z vlastního odpadu,“ říká Jana Šrámková.

Garant studijního programu Inovativní podnikání na Provozně ekonomické fakultě ČZU dr. Václav Švec připomíná: „Jsme jedinou univerzitou, která vzdělává podnikatele ve vlastním profesně zaměřeném bakalářském studijním programu Inovativní podnikání, certifikovaném Tiimiakatemia Prague.“

Startup Night má ambici pokračovat i v dalších letech. Jejím smyslem je spolupráce napříč pražskými univerzitami a jejich studenty, sdílení zkušeností a podpora orientace studentů v inovačním prostředí. Prvního setkání se zúčastnily vybrané startupy z Univerzity Karlovy, České zemědělské univerzity v Praze, Vysoké školy ekonomické, Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a také startup Skychatters nominovaný od Podnikatelského inovačního centra.  Kromě Rekávy se v rámci Starup Night představily např. projekty MindsetDoctor | MindsetDoctor, Veles Technology, Mild Blue nebo Levare. Studenti Filozofické fakulty UK pro tuto příležitost připravili podcast Balast.

Připravila: Lenka Prokopová

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content