
Po loňské covidové odmlce, kdy národní finále proběhlo pouze online formou, uspořádala v polovině září Česká lesnická společnost za organizačního zajištění Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze národní kolo 11. ročníku mezinárodní soutěže Mladí lidé v evropských lesích (Young People in European Forests – YPEF). Osmnáct tříčlenných družstev soutěžilo v teoretických i praktických znalostech lesa a evropského i českého lesnictví. První den se soutěžící v prostorách zámku v Kostelci nad Černými lesy museli vypořádat s písemným testem a vypracovat odpovědi na 30 anglicky formulovaných otázek o evropském lesnictví a s prezentací na téma „Je možné použít introdukované dřeviny při regeneraci lesů? Jaké jsou výhody a rizika?“, také v angličtině. Druhý den byl věnován praktické terénní části v místním Arboretu. Absolutním vítězem se stalo družstvo z Gymnázia Český Krumlov ve složení Anna Mičanová, Karolína Míčková a Matěj Baštýř.

Podobné články
Fakulta životního prostředí ČZU v Praze se stala hrdým vlastníkem a správcem přírodní rezervace V Bahnách u obce Třtice na Džbánsku. Ve Středních Čechách jde o unikátní území s výskytem řady vzácných a ohrožených druhů vázaných na rašeliniště.
Ačkoliv lesnatost v rámci Evropy stále stoupá a rozlohy lesů jsou vyšší než v posledních staletích, narůstá také ohrožení lesních ekosystémů. Dle nové studie, na které spolupracovali také vědci z Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze (FLD