Dne 21. května 2020 uspořádala Technická fakulta ČZU v Praze akci 19th International Workshop for Young Scientists BioPhys Spring 2020. Karanténa situaci zkomplikovala, ale vše jsme nakonec zvládli. Původně byla konference plánovaná na dva dny s osobní účastí zahraničních kolegů. S ohledem na omezení cestování a shromažďování jsme zvolili formu jednodenní videokonference. Dvanáct účastníků z Technické fakulty se sešlo v počítačové laboratoři na LVA, zahraniční účastníci se připojili vzdáleným přístupem. Celkový počet připojených byl 44. Na úvod konference vystoupil i děkan Technické fakulty doc. Ing. Jiří Mašek, Ph.D. Sborník abstraktů byl vytištěn a rozeslán všem účastníkům předem, takže ho měli k dispozici. Na závěr proběhla neformální internetová diskuse, v níž bylo kladně hodnoceno operativní vyřešení všech problémů spojených s karanténou.
Konference se koná každý rok a spolupořádají ji Technická fakulta ČZU v Praze, Institute of Agrophysics PAS (Lublin, Polsko), Technická fakulta SPU v Nitre (Slovensko) a Szent Istvan University (Gödöllö, Maďarsko). Je to příležitost k čerpání a výměně zkušeností zejména doktorandů a mladých pracovníků a k prohloubení spolupráce mezi partnerskými pracovišti. Na snímku je zachycena atmosféra z pražského připojeného místa a projev děkana Technické fakulty.
prof. Ing. Martin Libra, CSc., předseda konference
Podobné články
Rozšiřování městských oblastí, zásahy do krajiny a intenzivní volnočasové aktivity lidí silně ovlivňují chování volně žijících zvířat. Dramatické změny přinesla zejména pandemie covidu-19. Zásadně změnila chování lidí i život, jak jsme ho znali, a nepřímo ovlivnila naše okolí.
Cílem, ke kterému směřuje obalové hospodářství při výrobě potravin, je užívání jednoho druhu materiálu. Důvodem je snadná recyklovatelnost takového odpadu. Množství obalového odpadu nijak neklesá, což by však měla změnit chystaná evropská legislativa. Nemění se ani významně podíl skla, papíru